Цікаве

Лікарка назвала 5 причин, чому жир на животі небезпечний для життя

Содержание

Лікар-дієтолог розповіла чому вісцеральний жир такий небезпечний.

Багато хто не знає про вісцеральному жирі-жирі, який знаходиться в черевній порожнині і оточує основні органи.

Ви не можете побачити або схопити вісцеральний жир, але важливо стежити за ним, тому що він збільшує ризик хронічного запалення, окисного стресу і резистентності до інсуліну.

Чим небезпечний вісцеральний жир?

Хронічне запалення

За словами доктора, вісцеральний жир небезпечний, тому що він не є неактивним.

“Він виробляє цитокіни-хімічні молекули-посередники, такі як інтерлейкін – 6 (IL-6) і фактори некрозу пухлини альфа (TNF-альфа), які включають імунну відповідь. Це призводить до хронічного запалення, а хронічне запалення лежить в основі розвитку багатьох захворювань».

Окислювальний стрес

Коли система знаходиться в стані підвищеної готовності, ваші клітини дуже метаболічно активні і потребують великої кількості кисню для отримання енергії. Побічні продукти метаболізму утворюються, звані реактивними формами кисню (АФК).

“Ці АФК являють собою небезпечні молекули, які можуть пошкодити вашу ДНК і порушити нормальні патерни відновлення і очищення клітин. Цей процес відомий як окислювальний стрес, а окислювальний стрес лежить в основі розвитку багатьох хронічних хвороб”.

Резистентність до інсуліну

Наявність великої кількості вісцерального жиру також пов’язана з інсулінорезистентністю (ІР). Це відбувається, коли ваші клітини стають відносно нечутливими до гормону інсуліну.

Передчасна смерть

Збільшення кількості вісцерального жиру збільшує ризик передчасної смерті.

“Однак це пов’язано не тільки з вісцеральним жиром, окружність талії також пов’язана з підвищеною смертністю, тобто підшкірний жир також є фактором”.

Метаболічний синдром

Доктор стверджує, що занадто багато вісцерального жиру пов’язано з діагнозом метаболічного синдрому. Це порушення обміну речовин, при якому сукупність станів збільшує ризик серцево-судинних захворювань – серцевих нападів та інсультів.

Back to top button