Цікаве

Лікар попередив про шкоду буряка при деяких хворобах

Хоча буряк і вважається дуже корисним овочем, при деяких хворобах від її вживання краще відмовитися. Кому може нашкодити буряк, розповів лікар Григорій Конєв.

Буряк відомий своїми властивостями покращувати стан м’язів, підтримувати тонус, захищати від підвищення тиску і гіпертонії. Однак людям, які страждають гастритом з підвищеною кислотністю, вживати його протипоказано, пояснив лікар.

За словами Конєва, буряк підвищує кількість соляної кислоти у шлунковому соку, і якщо при наявності гастриту з підвищеною кислотністю з’їсти сирий буряк, це «може завдати серйозної і навіть непоправної шкоди». В такій ситуації можливі не тільки болі в шлунку і тривале лікування, але і оперативне втручання.

Ще одна особливість буряка: він містить багато цукру. З цієї причини його не варто вживати людям з цукровим діабетом і передіабетом, зауважив фахівець.

Крім того, додав Конєв, із-за здатності буряків посилювати проносний ефект він може виявитися небажаним продуктом для людей, схильних до кишкових розладів і діареї.

При сечокам’яній хвороби страви з буряком також можуть нашкодити – зокрема, тим, що після них настане погіршення стану, сповільниться виведення солей з організму. У зв’язку з цим підвищується ймовірність набряків, а також запальних процесів і болю в суглобах.

Може нашкодити буряк і при проблемах з нирками. Він містить речовини, що призводять до утворення каменів в цьому органі.

Джерело: МедікФорум

Back to top button