Цікаве

Лікар назвала напій, який знижує ризик діабету вдвічі

Діабет відіграє величезну роль у нашому загальному здоров’ї та добробуті: відомо, що деякі продукти знижують ризик деяких захворювань, тоді як інші підвищують ризик.

Те, що ми п’ємо, може мати великий вплив на наш організм. Нове дослідження показало, що певний гарячий напій може знизити ризик розвитку діабету 2 типу майже вдвічі.

Дослідження, подане цього року, показало, що люди, які щодня п’ють темний чай, знижують свої шанси на серйозне захворювання на 47 відсотків. Це також знизило ймовірність переддіабету на 53 відсотки.

Темний чай, також відомий як чай ферментований, відрізняється від стандартного чаю, який ми споживаємо. Він популярний у Китаї та інших країнах Азії, але його можна придбати у спеціалізованих магазинах.

“Вчені виявили, що гарячий напій збільшує виведення глюкози з сечею, покращує резистентність до інсуліну і, отже, покращує контроль рівня цукру в крові. Це може бути пов’язане з унікальним способом виробництва темного чаю”, – каже лікар-терапевт,

Вони виявили, що в процесі ферментації можуть утворюватися унікальні біологічно активні сполуки, включаючи алкалоїди, вільні амінокислоти, поліфеноли, полісахариди та їх похідні.

Всі вони мають потужну антиоксидантну та протизапальну дію, а також покращують чутливість до інсуліну. Але ефекти меншою мірою присутні і в інших чаях.

«У кількох дослідженнях останніх років повідомлялося про суттєву користь чаю для здоров’я, включаючи зниження ризику серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу, але механізми, що лежать в основі цих переваг, неясні. Результати вказують на захисний вплив звичного вживання чаю на контроль рівня цукру в крові за рахунок збільшення виділення глюкози із сечею, поліпшення резистентності до інсуліну і, отже, кращого контролю рівня цукру в крові. Ці переваги найбільш виражені серед тих, хто щодня п’є темний чай».

Справді, існує деяка плутанина у відмінностях між чорним чаєм та темним чаєм, особливо з погляду західних споживачів. Класифікація чаю в Азії (Китаї) ґрунтується на відповідному методі обробки.

Наприклад, зелений не потребує ферментації. Відмінною особливістю темного чаю порівняно з іншим чаєм (чорним чаєм) є участь мікробних організмів у процесі ферментації.

У дослідженні взяли участь 1923 дорослих (562 чоловіки, 1361 жінка віком від 20 до 80 років) у Китаї. З них 436 учасників жили з діабетом, 352 – з переддіабетом, а 1135 мали нормальний рівень глюкози у крові.

Їх запитували про частоту та тип вживання чаю – у тому числі темного, чорного, зеленого чи іншого. Порівняно з людьми, які ніколи не пили чай, у тих, хто вживав будь-який вид чаю, ризик розвитку діабету 2 типу був на 28 відсотків нижчим, а ризик предіабету – на 15 відсотків.

No Newer Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 4 =

Back to top button