Цікаве

Китайський Новий рік 2022: дата та традиції

Ми вже відсвяткували Новий рік 2022 за традиційним європейським календарем і зустріли Старий Новий рік за давнім слов’янським стилем. Тепер настає черга Китайського Нового року.

Коли настане Новий рік за східним календарем у 2022 році, яка у нього історія та значення, розповідає 1News.

Китайський Новий рік: дата у 2022 році

Китайський Новий рік завжди настає з певним запізненням після традиційного європейського.

Відмінною рисою східного Нового року є його непостійність. Дата свята завжди випадає на різні дні, бо залежить від місячного календаря. Звідси інша назва – Місячний Новий рік .

Як розрахувати дату Нового року? Він настає на другий молодик після грудневого дня зимового сонцестояння. У різні роки діапазон дат Китайського Нового року може змінюватись у проміжку з 21 січня до 21 лютого.

У 2022 році ми відзначатимемо Китайський Новий рік рівно через місяць після свого – 1 лютого о 7 годині 45 хвилин за київським часом.

Значення Китайського Нового року

Відзначаючи Новий рік, азіати святкують початок нового життєвого циклу та зустріч зими з весною. Тому Китайський Новий рік іще називається – Свято весни .

На Сході це одне з найдовших свят, яке триває 15 днів. Отже, у 2022 році святкування Китайського Нового року завершиться 15 лютого.

Насправді це буде не 2022-й, а 4720 рік , згідно з літочисленням східного календаря.

Новий рік настане під знаком Чорного Водяного Тигра, і триватиме він трохи менше року – до 21 січня 2023-го . А потім йому на зміну прийде Чорний Водяний Кролик.

Джерело: Сьогодні

Back to top button