Цікаве

День українського козацтва: в чому відмінність від Дня захисників і захисниць України

14 жовтня в Україні відзначається кілька важливих і значимих для країни дат. Цього дня великому церковному святу Покрови Пресвятої Богородиці приурочені два торжества, що присвячені героїзму і мужності українських воїнів.

По-перше, це День українського козацтва, а по-друге – День захисників і захисниць України, який отримав свою оновлену назву влітку нинішнього року, а раніше вшановував лише чоловіків-воїнів.

Чим примітні ці пам’ятні дати, яка в них історія, в чому різниця між святами, розповідає 1News.

День українського козацтва: історія свята

Козаками здавна називалися учасники самоврядних військових, а пізніше – територіальних громад. Вони також іменувалися вільними людьми з волі Божої і воїнами Христовими .

Козаки з’явилися на території України в XVI-XVII століттях . Своїм головним призначенням ці воїни вважали захист українських земель від татарських завойовників, охорону торгових шляхів і державних кордонів.

З давніх часів церковне свято Покрови було у великій пошані у запорізьких козаків. Вони шанували Богородицю як свою покровительку і заступницю , а ікона із зображенням Божої Матері багаторазово рятувала їм життя в боях. А тому своїх нових старшин українські козаки зазвичай обирали в день святкування Покрови, 14 жовтня.

У 1999 році президентським указом в Україні у цей день на офіційному рівні було встановлено нове свято – День українського козацтва , яке було приурочене до Покрови Пресвятої Богородиці.

День захисників і захисниць України: історія свята

Набагато пізніше, з 2014 року , в Україні, згідно з президентським указом, у цей же день почало відзначатися свято, присвячене захисникам країни.

З метою декомунізації та відмови від радянських свят воно булоперенесене з 23 лютого. І замість Дня захисника Вітчизни отримало нову назву – День захисника України. Наступного року, в березні 2015-го, день офіційно став вихідним .

Через 7 років, влітку 2021 року , це свято перейменоване на День захисників і захисниць України з метою вшанування великого числа жінок, які служать на благо незалежності і територіальної цілісності України нарівні з чоловіками.

Джерело: Сьогодні

Back to top button