Цікаве

Імунолог розповіла, яка кількість солі безпечна для організму

Імунолог-алерголог пояснила, що сіль недарма називають «білою смертю». Якщо зловживати приправою, проблем зі здоров’ям не уникнути.

Про солі придумано величезну кількість міфів, у результаті деякі люди відмовляються від неї зовсім, чого робити не можна. Насправді цей елемент життєво необхідний нашому організму, але в розумних кількостях.

«Наведу кілька фактів на захист солі, щоб ви зрозуміли, що нам без неї не жити. Сіль бере участь у регуляції водно-сольового обміну, енергетичного обміну всередині клітин. Без неї неможливі донація хлору для утворення соляної кислоти у шлунку та транспорт амінокислот та глюкози у клітину. Без натрію не буде натрієво-калієвого насоса і, як наслідок, життя клітини», – пояснює фахівець.

Але користь нашому організму сіль приносить лише тоді, коли ми вживаємо її в розумних межах. Добовий допустимий максимум для здорової людини – 25 г. При цьому бажано знизити ліміт до 15 г. Такий обсяг організму без проблем виведе сам. Все, що вище, буде накопичуватися та осідати на суглобах, судинах тощо.

Коли солі в організмі багато, ми починаємо страждати від набряків, через те, що рідина затримується в організмі. Як результат, зростає тиск, судини спазмуються.

Щоб сіль адекватно виводилася з організму, необхідно дотримуватися питного режиму. Тому привчайте себе пити воду, якщо не любите – змушуйте, потім увійде до звички.

Також варто враховувати, що сіль здатна розпалювати апетит. Коли ви не підсолюєте їжу за столом, ви з’їсте набагато менше. У середньому людина споживає за добу приблизно 10 грамів солі. На підсолювання залишається чайна ложка без гірки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 5 =

Back to top button