Цікаве

Гренландія втрачає понад 30 млн тонн льоду на годину

Гренландія втрачає понад 30 млн тонн льоду на годину

Фото: pixabay.com
Гренландія втрачає 30 млн тонн льоду на годину,

Дослідники вважають, що додаткові притоки прісної води в Північну Атлантику можуть спровокувати колапс океанських течій.

Льодовиковий щит Гренландії тане на 20% швидше, ніж вважалося раніше. За новими даними, через кліматичну кризу він втрачає 30 мільйонів тонн льоду на годину. Про це повідомляє The Guardian.

Деякі вчені занепокоєні тим, що це додаткове джерело прісної води, що надходить у північну Атлантику, може означати, що колапс течії, яка називається Атлантичною меридіональною перекидною циркуляцією (АМОЦ), наближається до завершення, що матиме тяжкі наслідки для людства.

Значна втрата льоду з Гренландії внаслідок глобального потепління фіксується вже протягом десятиліть.

Тож вчені за допомогою штучного інтелекту нанесли на карту понад 235 тисяч льодовиків протягом 38-річного періоду з роздільною здатністю 120 метрів. Це показало, що з 1985 року льодовиковий щит Гренландії втратив площу близько 5 000 кв. км льоду на своїх краях, що еквівалентно трильйону тонн льоду.

“Зміни навколо Гренландії величезні, і вони відбуваються скрізь – майже кожен льодовик зменшився за останні кілька десятиліть”, – сказав д-р Чед Грін з Лабораторії реактивного руху NASA в США, який очолював дослідження.

Водночас дослідники зауважили, що за найгіршим сценарієм переломний момент може статися вже у 2025 році. На думку вчених, значна частина крижаного щита Гренландії також близька до переломної точки незворотного танення, еквівалентного підйому рівня моря на 1-2 метри.

Останні дані проекту, який зіставляє всі інші вимірювання льоду Гренландії, показали, що з 2003 року щороку втрачається 221 млрд тонн льоду. Нове дослідження додає ще 43 мільярди тонн на рік, що робить загальну втрату близько 30 мільйонів тонн на годину в середньому.

Раніше повідомлялося, що NASA заявило, що вага найбільшого острова у світі – Гренландії – істотно знизилася через лід, що розтанув.

Стало відомо, що льодовики Арктики наповнені життям

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button