Цікаве

Французькі дослідники прибули на антарктичну станцію «Академік Вернадський»

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці, передає 1news.

На українську антарктичну наукову станцію “Академік Вернадський” прибули французькі дослідники, які в найближчі півтора місяця працюватимуть спільно з українськими полярниками.

“Україна підтримала французький проєкт Antarctique 2.0°C з вивчення зміни клімату й впливу людської діяльності на екосистеми Антарктики. Зокрема, наша станція «Академік Вернадський» прийняла двох дослідників з Франції – Нільса Дутрево та Марго Легал, які в найближчі півтора місяця працюватимуть спільно з українськими полярниками”, – йдеться у повідомленні.

Так, завдяки спільним дослідженням учені зможуть з’ясувати, чи пов’язані атмосферні ріки з опадами в районі нашої станції, а також визначити, чи була одна з них причиною рекордних грудневих снігопадів або ж чи стане причиною майбутніх опадів.

Як зазначається, спільна група вчених уже здійснила перший вихід на купол льодовика на нашому острові, де було визначено та огороджено місце для щоденного відбору проб снігу. Ізотопний склад цих зразків потім аналізуватимуть у лабораторії, й завдяки отриманій інформації можна буде дізнатися, звідки «прийшла» волога, яка перетворилася на опади в районі станції.

“Вітаємо французьких дослідників у найвіддаленішому куточку України та бажаємо плідної роботи і подальших спільних наукових публікацій!”, – додають у НАНЦ.

 

 

 

 

 

Back to top button