Цікаве

Фармаколог: які продукти не можна поєднувати з прийомом ліків?

Фармаколог Андрій Кондрахін попередив в пресі про те, які продукти не повинні поєднуватися з прийомом ліків. Зокрема, таким продуктом за словами лікаря може бути молоко.

За словами Андрія Кондрахіна, невідповідним «компаньйоном» молоко є, насамперед, для антибіотиків. У молоці міститься багато кальцію, який, вступаючи в реакцію з хімічними сполуками, утворює нерозчинні солі. Вони змушують прийняті ліки випадати в осад і втрачати свою ефективність.

Також порушує засвоєння антибіотиків солодка газована вода, пояснив лікар. Крім того, Кондрахін радить не поєднувати прийом цих ліків з мінеральною водою.

Тандем малини і антибіотиків, зазначив фахівець, здатний викликати внутрішньо кровотеча. Не варто вживати малину і при прийомі препаратів від застуди і спека, таких як аспірин, ібупрофен.

Крім цього фармаколог зазначив несполучуваність грейпфрутового соку і ряду медикаментів. Андрій Кондрахін розповів, що сік грейпфруту блокує фермент, відповідальний за розпад ліків в організмі. В результаті може підвищитися рівень токсичних речовин, що загрожує розвитком серйозних відхилень і навіть смерті. Найнебезпечніше поєднання цей сік утворює з препаратами щодо зниження холестерину.

Джерело: МедікФорум

Back to top button