Фахівці розповіли про небезпеки гематогену
Гематоген дістався у спадок з радянського минулого: у СРСР його виробництво було поставлено на потік ще в 1920-х роках. Але багато західних лікарів також ще в минулому столітті називали цей продукт небезпечним.
Популярні у радянських аптеках ласощі були винайдені в Швейцарії, але там гематоген не тільки не став затребуваним – від його виробництва було вирішено відмовитися зовсім. Однак в СРСР гематоген випускався і продавався, скільки існувала сама держава, – продукт позиціонувався як засіб боротьби з дефіцитом заліза у людей в умовах неповноцінного харчування. До складу гематогену входила бичача кров, що вважалася корисною для жертв анемії.
Чому гематоген називають небезпечним, фахівці пояснили на порталі «Рамблер/доктор». За словами експертів, тварини, чия кров використовується для виробництва гематогену, відчувають страх в момент забою, і в їх кров викидається відразу дуже велика кількість гормонів стресу, конкретно кортизолу. У дітей він може провокувати розвиток нервозності, погіршення пам’яті і уваги.
Крім того, в кров тварин потрапляють ті речовини, які вони отримують з кормом, що містить добавки для активного росту, – зокрема, різні антибіотики.
Що стосується сучасних версій гематогену, в них за словами фахівців міститься занадто багато калорій, цукру і солодких добавок у вигляді меду і патоки. Вживання такого продукту небезпечно в плані набору ваги і ожиріння.
Джерело: МедікФорум