Експерти порадили простий спосіб підвищення продуктивності мозку
Дослідники з Інституту розвитку людини Макса Планка і Університетського медичного центру Гамбург-Еппендорф припускають, що навіть короткий час на відкритому повітрі позитивно впливає на структуру нашого мозку, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.
Ті, хто регулярно буває на свіжому повітрі, роблять щось хороше для мозку і загального самопочуття. Результати лонгитюдного дослідження були недавно представлені в «Всесвітньому журналі біологічної психіатрії».
В рамках дослідження дослідники провели більше 280 сканувань мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) шести здоровим учасникам, які живуть в місті. Сканування проводилося з регулярними інтервалами більше півроку. Використовуючи візуалізацію, робоча група хотіла з’ясувати, як діяльність останніх 24 годин впливає на мозок.
Враховувалися час, проведений на відкритому повітрі, споживання рідини, кількість напоїв з кофеїном, фізична активність і кількість вільного часу. Крім того, враховувалася тривалість сонячного сяйва протягом досліджуваного періоду, щоб врахувати можливі сезонні коливання.
На основі сканування мозку дослідники змогли визначити, що час, проведений на відкритому повітрі, позитивно впливає на сіру речовину в правій дорсолатеральній префронтальної корі. Ця область мозку є частиною лобової частки кори головного мозку, яка важлива для планування і регулювання дій, а також для когнітивного контролю. Робоча група підкреслює, що багато психічних розладів пов’язані зі зменшенням сірої речовини в цій області.
«Наші результати показують, що структура нашого мозку і настрій поліпшуються, коли ми проводимо час на відкритому повітрі», – підтверджує провідний автор Симона Кюн, керівник групи Ліз Майтнер з екологічної нейробіології в Інституті розвитку людини Макса Планка. Можна припустити, що це також впливає на концентрацію уваги, робочу пам’ять і психіку в цілому.