Цікаве

Експерти попереджають, що прийом ліків в невідповідний час послаблює їх дію

Експерти з Німеччини попереджають, що ліки послаблюють свою дію, якщо людина приймає в невідповідний час. Наприклад, небезпека полягає в тому, що знеболюючі препарати протягом дня можуть не допомагати, але потім велика їх концентрація посилено працює вночі.

За словами німецьких фармацевтів, є ліки, які не повинні діяти відразу при ковтанні. Такі препарати часто представлені у вигляді драже або капсул, покриті захисним шаром, який робить їх важкозасвоюваними в шлунку. Як тільки вони залишають даний орган і досягають тонкої кишки, то розпадаються відносно швидко, вивільняючи активний інгредієнт. Причини введення такого покриття різноманітні, наприклад, вміст компонентів, що подразнюють слизову оболонку, що викликає нудоту або блювоту.

Експерт Рольф Деніелс пояснює: «Якщо пацієнт приймає ентеросолюбільний препарат, що містить знеболюючий компонент, кілька разів в день і багато разів здійснює прийом їжі, то склад ліків не покине шлунок до пізньої ночі. В результаті дія таблетки буде ослаблена. Людина, не розуміючи цього, починає перевищувати дозу, що становить небезпеку для здоров’я».

У зв’язку з вищесказаним, рекомендується дотримуватися перерву від їжі в одну або краще дві години після прийому ліків, стійких до шлункового соку. Що стосується великих за розміром пігулок, то цей час краще збільшити два рази. Ідеальний варіант – 4 години. Варто враховувати і те, які страви мають місце.

Back to top button