Цікаве

Дресування собак з використанням покарань негативно впливає на життя тварин

Вчені показали, що собаки, яких дресирують за допомогою агресивних методів, демонструють більш високий рівень стресу, ніж ті, по відношенню до яких застосовують заохочуючий спосіб. Це веде до зниження благополуччя тварин.

Робота опублікована в журналі PLOS One. Собаківники, як відомо, в один голос твердять, що «собак бити не можна». Проте агресивні методи нерідко використовуються в професійній дресурі тварин. При цьому достовірної інформації з цього приводу, як стверджують автори нового дослідження з Університету Порту (Португалія), немає.

Цей недолік вирішили виправити вчені: вони провели спостереження за 92 собаками-компаньйонами, яких навчали в різних школах дресури в Португалії. Школи використовували три методи дресування тварин: засновані на покаранні, на заохоченні і змішані (перші два способи в поєднанні). Вчені знімали тренування на відео і брали аналіз слини собак на вміст в ній гормону стресу — кортизолу.

З’ясувалося, що собаки, до яких застосовували агресивні і змішані методи дресури, демонстрували поведінку, пов’язану зі стресом: присідання і вереск. Те ж саме показав аналіз на наявність кортизолу в їх слині після тренування. Його рівень виявився вищим, ніж у тварин, яких виховували за допомогою заохочувальної методики. Крім того, вчені провели так званий тест на когнітивну упередженість в незнайомому для собак місці, не там, де проходили їх тренування.

Результати показали, що собаки, яких дресирували за допомогою покарання, більш песимістично реагували на всілякі неоднозначні ситуації (тобто схилялися до того, що результат тієї чи іншої ситуації буде невдалим для них) в порівнянні з тваринами, виховання яких грунтувалося на змішаному підході або заохоченні.

Дослідники роблять висновок, що метод дресування чотирилапих вихованців за допомогою системи покарань може мати сумний результат для них і ставить під загрозу майбутнє благополуччя собаки, особливо якщо такі методи застосовували занадто часто.

No Newer Articles

Back to top button