Цікаве

Документалку про Маріуполь покажуть на фестивалі незалежного кіно у США

Документалку про Маріуполь покажуть на фестивалі незалежного кіно у США

Фото: Пресс-служба Чернова
Кадр із фільму 20 днів у Маріуполі

Захід пройде з 19 по 29 січня у Парк-Сіті (США). Фільм змагатиметься з іншими 11 документальними стрічками з усього світу.

 
Документальний фільм українського журналіста і режисера Мстислава Чернова 20 днів у Маріуполі увійшов до конкурсної програми головного фестивалю незалежного кіно у світі під назвою Sundance, який проходить у США. Про це повідомляє прес-служба.
 
За сюжетом, картина розповідає про те, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення – обстріли, загибель мирного населення, бомбардування пологового будинку.
 
Над картиною працювали Чернов, Associated Press та Frontline. Тепер вона змагатиметься з іншими 11 документальними стрічками з усього світу у номінації World Cinema Documentary Competition. Крім того, там є ще один український фільм – Залізні метелики Романа Любого.
 
“Мстислав Чернов разом з фотографом Євгеном Малолєткою та продюсером Василісою Степаненко прибули у Маріуполь 24 лютого за годину до початку вторгнення як команда Associated Press. Вони фіксували все, що відбувається у місті, у тому числі гуманітарну катастрофу, спричинену облогою, масові поховання мирних жителів, російських військ, роботу лікарів, першими показали світу наслідки бомбардування пологового будинку № 3. Медіа-файли, які потім дивився весь світ, Чернов і Малолєтка надсилали, ховаючись під сходами біля розбитої продуктової крамниці – з єдиного місця у Маріуполі, де зберігався зв’язок”, – розповіли прес-службі.
 
Творці картини поділилися моторошними подробицями: “Ми дуже часто натрапляли на смерть дітей, це складно забути. Всі діти, яких привозили у лікарню і яких ми знімали, – вони всі померли. Це ті діти, які були у нас на кадрах – як 15- літні, так і тримісячні немовлята. Вони всі загинули внаслідок обстрілу”, – розповів Малолєтка.
 
Команда виїхала з обложеного міста 15 березня.
 
“Відсутність інформації в умовах блокади має дві цілі. Перша – це хаос. Люди не розуміють, що відбувається, і панікують. Друга – безкарність. Без кадрів зруйнованих будівель і дітей, що вмирають, російські війська могли робити все, що хотіли. Якби не ми, таких кадрів не було б. Ось чому ми пішли на ризик, щоб показати світу те, що побачили”, – розповів Чернов.
 
 

 
 
Нагадаємо, українським журналістам присудили Пулітцерівську премію.
 
Україна стала головною темою премії військових кореспондентів у Франції
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button