Цікаве

Держкіно призначило нового директора кіностудії Довженка

Держкіно призначило нового директора кіностудії Довженка

Фото: usfa.gov.ua
Андрій Дончик генеральний директор кіностудії імені О. Довженка

Через воєнний стан нового керівника кіностудії імені Олександра Довженка призначили без конкурсного відбору.

Державне агентство України з питань кіно призначило режисера та продюсера Андрія Дончика генеральним директором Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. Про це повідомляє прес-служба агентства.

Зазначається, що наказ про призначення було видано 8 травня, а у зв’язку з воєнним станом нового керівника кіностудії призначили без конкурсного відбору.

Варто нагадати, що Андрій Віталійович Дончик – український кіно- й телережисер, продюсер, заслужений діяч мистецтв України, володар призу кінокритиків Венеційського кінофестивалю, член Національної спілки кінематографістів, Голова Ради з державної підтримки кінематографії з 2019 по 2021 рік.

У 1999-2004 роках Дончик був головним режисером каналу 1+1.

З жовтня 2014 року був головою Експертної ради з відбору кінопроєктів для надання державної фінансової підтримки на виробництво та розповсюдження національних фільмів при Держкіно.

З 2016 по 2018 роках був членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

У 2018–2021 роках очолював Раду з державної підтримки кінематографії.

З 2020 року він є художнім керівником курсу, професором кафедри режисури кіно і телебачення Київського національного університету культури та мистецтв.

Серед зрежисованих ним фільмів: Володимир Сосюра, Загибель богів, Кисневий голод, Украдене щастя, Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке і Кіборги. Герої не вмирають.

Раніше повідомлялося, що в український прокат вийшов повнометражний художній фільм Будинок Слово. Нескінченний роман українського режисера Тараса Томенка.

Євген Нищук очолив Національний театр імені Івана Франка

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button