Цікаве

Чому спалювати листя небезпечно для здоров‘я та як його позбутися екологічно

Люди зараз починають активно палити сухе листя і траву. Але їдкий дим може бути небезпечним для здоров’я. Алергія, астма та рак – це ще не всі можливі хвороби після такої “ароматерапії”. Що загрожує таким паліям і куди можна подіти все зібране листя і траву – розповідає 1News.

В Україні встановлено штраф за спалювання трави – від трьох до шести тисяч гривень. Але, крім матеріального збитку, важливо також пам’ятати про шкоду для організму людини і природи від диму, який виділяється при горінні.

В рейди інспектори Державної екологічної інспекції України їздять від весни до зими. Шукають різні порушення: і незаконно зрубані дерева, і стихійні звалища, і кострища. Правда, паліїв ловлять рідко. З січня по серпень – 826 людей по всій країні. Це приблизно по три палія в день.

“Ми фіксуємо в основному вже факт, що щось горить, пожежу. А хто це зробив? Дуже важко зловити людиниу на місці злочину, адже саме в цей час треба, щоб інспектори виявилися на даному місці і зафіксували”, – пояснив інспектор Державної екологічної інспекції Андрій Кучеренко.

 

Чому не можна підпалювати суху траву та листя

Лікарі ж застерігають, що димом від спаленого листя або трави дихати небезпечно.

За словами торакального хірурга Юрія Межибовський, при спалюванні тонни листя, виникає дев’ять кілограмів пилу, сажі – на них осідають гази, які людина вдихає. В результаті це може привести до нападу задухи або бронхіальної астми, а також до погіршення стану серцево-судинної системи.

Що робити із зібраною сухою травою і листям: досвід європейців

У Європі траву і листя не спалюють, а пускають її на добриво.

За словами екоактивіста Єгора Фірсова, вони закопують листя і траву, отримуючи в результаті перегній. А коли листя розклалося, то воно стає хорошим добривом для рослинності, трави, газону і городу.

Через паліїв навесні цього року сталась одна з найбільших пожеж. Майже місяць пожежники гасили полум’я в лісах Чорнобильської зони. Вогонь знищив 11 з половиною тисяч гектарів лісу. Це територія приблизно півтора Бердянська.

Джерело: Сьогодні

Back to top button