Цікаве

Чому рак крові часто приймають за інші хвороби і як їх розрізнити

Рак – дуже підступний недуг. Він може довго розвиватися безсимптомно або «маскуватися» під інші хвороби, які не мають нічого спільного з онкологією. Це може направити по помилковому сліду не тільки хворого, але і лікаря.

Вчені з Hospital Corporation of America розповіли, що багато хворих з раком крові дуже пізно дізнаються про свій діагноз, просто тому, що не розуміють небезпеки симптомів – часто рак приймають за ГРВІ чи грип.

Рак крові це група хвороб, які так чи інакше вражають кровоносну систему. Видів цього захворювання дуже багато. Деякі з них можуть непомітно розвиватися роками, а інші здатні унести життя за кілька місяців.

Як розповіли лікарі, одним з ознак раку крові є зміни лімфовузлів на шиї – вони набухають, запалюються, болять. Але справа в тому, що таке явище часто буває при застуді або ангіні, а багато пацієнтів не знають, що цей симптом може бути серйозним сигналом.

Тому, якщо запалилися лімфовузли на шиї (можуть бути порушені і інші лімфовузли, але рідше), а лікування від застуди не приносить полегшення протягом трьох днів, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Особливо, якщо у вас є інші симптоми, які можуть вказувати на рак крові. Це слабкість, блідість шкірних покривів, втрата апетиту, втрата ваги. Можуть спостерігатися носові кровотечі, а також з’являтися синці без причин.

Рак крові можна запідозрити після виконання звичайного аналізу крові – він показує наявність атипових клітин. Для постановки діагнозу, зрозуміло, потрібно безліч інших тестів. Тому обов’язково попросіть у лікаря направлення на загальний аналіз, якщо є привід для занепокоєння.

Back to top button