Цікаве

Чому після щеплення піднімається температура: відповідь лікаря

Чому після щеплення піднімається температура: відповідь лікаря

Вакцинація залишається дієвим заходом для захисту організму від інфекційних захворювань, запобігання поширенню вірусів у масовому масштабі та формування колективного імунітету. Але чому після щеплення піднімається температура? Сімейний лікар Дмитро Пемпко дав чітку відповідь на популярне запитання.

У будь-якій вакцині міститься певний набір антигенів. Молекулярні структури в щепленні проводять аналіз імунної системи людини, щоб відрізняти здорові клітини від шкідливих.

Завдяки вакцинації організм отримує здатність визначати конкретний вірус або бактерію і почати боротьбу з ними.

Якщо людину атакує реальна небезпека у вигляді збудника інфекції, то навчені раніше клітини у багато разів швидше й ефективніше відреагують на небезпеку.

Чому після щеплення піднімається температура

Лікар назвав кілька причин, через які відбувається її підвищення. По-перше, варто зважати на можливе запалення в місці проколу м’яза або шкіри, що в деяких випадках призводить до набряків або почервоніння.

По-друге, процес аналізу хороших і поганих клітин імунна система тимчасово наповнює кров пірогенами — речовинами, які відповідають за регуляцію температури. І що активніше імунна система працює, то більша кількість цих речовин виробляється.

Лікар підкреслив, що це всього лише захисна реакція організму на отримані ззовні антигени. Якщо після щеплення підвищилася температура, значить організм виробляє антитіла. Відсутність змін не свідчить про зворотне, зазначив лікар.

Незалежно від того, підвищилася температура чи ні — імунна система буде утворювати антитіла у відповідь на введення вакцини. Просто без підвищення температури цей процес може зайняти трохи більше часу.

Тобто, турбуватися з приводу того, чому після щеплення піднімається температура, не варто. Це абсолютно нормальне явище, підсумував Пемпко.

Back to top button