Цікаве

Через ці 6 причин сучасні люди швидше старішають

Хочемо ми того чи ні, але механізм старішання запускається з 25 років. І це лише питання часу, коли зміни стануть помітними. Але не варто забувати, що, крім генетичної схильності, старішання залежить ще й від зовнішніх факторів: умов і способу життя, місця проживання, екології, харчування, роботи, наявності шкідливих звичок. Ми зібрали 6 сучасних причин старішання, але не для того, щоб ви засмучувалися. Пропонуємо взяти ситуацію під контроль і відтермінувати старішання!

Смартфон і соцмережі

Поки ми не спимо і навіть спимо разом з ґаджетами, наукова громадськість сперечається про шкоду і користь синього світла, яке вони випромінюють. Його вплив вивчено не до кінця, а ось за чим дійсно потрібно стежити — це за навантаженням на очі і за позою. Згадайте, наприклад, своє стандартне положення зі смартфоном у руках: спина і шия зігнуті, голова спрямована вниз. Усе це так чи інакше впливає на шкіру, а ймовірність наслідків (поява зморшок на шиї, втрата чіткості овалу обличчя, провисання шкіри у області підборіддя) є вищою, ніж від впливу синього світла.

Що робити?

Хоча б іноді відмовлятися від перегляду стрічки соціальних мереж: не варто добу безперервно сидіти, занурившись у екран смартфона. Свіже повітря, спорт, правильне харчування, догляд — ось справжні вороги старішання.

Фастфуд

Якщо ви не уявляєте свого життя без шкідливої, але такої смачної їжі, то зайвих кілограмів і передчасного старішання уникнути не вдасться. Набряклість тканин обличчя, виражена в’ялість і сухість шкіри, деформація контурів, бляклий колір обличчя — лише деякі наслідки любові до фастфуду.

Що робити?

Контролювати своє харчування, змінити психологічне сприйняття їжі і пам’ятати: ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти.

Засмага

На любительок лежати на пляжі і проводити багато часу у солярії (особливо тих, які нехтують сонцезахисними засобами) чекають суха стоншена шкіра, багато зморшок, подразнення і почервоніння. Крім того, надмірне захоплення сонячними ваннами є небезпечним для здоров’я.

Що робити?

Не забувати про якісний захист від сонця і засмагати у міру.

Паління

Вплив цигарок на шкіру можна порівняти з впливом ультрафіолету: вільні радикали вивільняються і активують ензими. А ті руйнують еластин і колаген. Неминучий результат — зморшки і в’яла шкіра.

Що робити?

Поступово відмовитися від цигарок, замінивши звичку іншими радощами у житті.

Офісна робота

А чи знали ви, що робочий день біля монітора від 6 годин щодня робить жінку старшою у середньому на 5-10 років? У косметологів навіть є такий термін — комп’ютерне обличчя (з темними колами під очима, сухою подразненою шкірою і очевидними зморшками) та індича шия.

Що робити?

Не забувати про перерви, виходити на свіже повітря, пити більше води, контролювати позу (не згинатися і не підпирати обличчя рукою), поставити зволожувач повітря (ворог кондиціонерів і сухого офісного повітря), користуватися термальною водою.

Спосіб життя

Ви сова і полюбляєте не спати вночі, а вдень почуваєтеся сонними? Це не кращим чином позначається на якості життя, а також шкодить шкірі. Річ у тім, що у шкіри теж є свій ритм життя. Вночі активуються усі клітинні процеси (поділ клітин, народження нових і відмирання старих), тому, коли ви розважаєтеся вночі на вечірці або сидите за комп’ютером, біоритм шкіри порушується. Підсумок: вона стає чутливою, подразненою, порушується гормональний фон.

Що робити?

Намагатися позбутися від хронічного недосипу, зайнятися спортом, перейти на здорове харчування, використовувати нічні креми і маски для регенерації шкіри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + ten =

Back to top button