Цікаве

Білоруська кухня: чим дивує туристів і що їдять місцеві

Білоруська кухня славиться ситними та простими стравами. Раціон місцевих складається переважно з м’яса й овочів. Особливо популярна картопля. Місцеві жителі практично не використовують спеції, вважаючи, що вони спотворюють натуральний смак їжі. Виключення роблять лише для чорного перцю, кориці, гвоздики, кмину та коріандру, розповідає 1News.

Жоден білоруський обід не обходиться без першого, часто це жур. Страва може бути пісна, м’ясна чи молочна. Основою приготування жура є проціджений розчин вівсяної муки.

Других страв існує чимало. Їх готують з риби, м’яса та овочів. Часто на столах місцевих жителів з’являється юц. Готується зі свинячого або яловичого шлунку, начиненого сумішшю крупи та м’яса. Крім цього популярні котлети, деруни з різними начинками та відбивні.

Роль десертів виконують зазвичай напої. Особливо популярний квас, зокрема і фруктовий, а також солодуха.

Деруни

Деруни одають зі сметаною.
Деруни подають зі сметаною.

Інгредієнти:

картопля – 5 шт.,

яйце – 1 шт.,

цибуля – 1 шт.,

олія – для смаження,

сіль, перець – за смаком.

Приготування:

Очищену картопля натерти на крупну тертку, цибулю дрібно нарізати. Віджати сік, додати яйце й борошно, щоб вийшло тісто по густоті, як сметана. Смажити деруни у великій кількості олії з двох боків до готовності.

П’ячиста

П’ячиста - це великі шматки м'яса або цілі тушки птахів, запечені в печі.
П’ячиста – це великі шматки м’яса або цілі тушки птахів, запечені в печі.

Інгредієнти:

свинина – 1,5 кг,

цибуля – 2 шт.,

гриби – 10-15 шт.,

борошно – 1 ст. л.,

масло – 2 ст. л.,

сметана – 200 г,

сир – 150 г,

перець, сіль – за смаком.

Приготування:

М’ясо посипати сіллю, перцем, меленим кмином і коріандром. Натерти цибулю й замаринувати в ній м’ясо на кілька годин. Викласти на змащене маслом деко й поставити в духовку. Запікати за температури 180-200°С протягом 1-1,5 год, залежно від величини шматка. У процесі приготування м’ясо кілька разів полити соком, що виділився. Для підливи відварити гриби. Малі залишити цілі, великі подрібнити. Дрібно нарізану цибулю підсмажити на маслі до золотистого кольору, додати борошно, прогріти кілька хвилин, помішуючи. Всипати гриби, посолити, поперчити. За кілька хвилин влити сметану і тушкувати 10 хв. Наприкінці всипати натертий на крупній тертці сир, перемішати та зняти з плити. Стінки горщика змастити маслом, перекласти в нього підливу, накрити горщик кришкою і поставти в духовку на 15 хв. Від готової п’ячисти відрізати шматки м’яса й подати з грибною підливою.

Кулага

Ягоди для білоруської кулаги беруть будь-які: лісові або садові. Особливо смачно виходить з чорницею та смородиною.
Ягоди для білоруської кулаги беруть будь-які: лісові або садові. Особливо смачно виходить з чорницею та смородиною.

Інгредієнти:

ягоди – 1 скл.,

вода – 1 скл.,

цукор або мед – за смаком,

борошно житнє – 1-1,5 ст. л.,

кориця, ваніль – за смаком.

Приготування:

Змішати борошно з невеликою кількістю води. Очищені ягоди довести до кипіння. Всипати за смаком корицю чи ваніль. Коли відвар закипить, влити суміш з борошна тонкою цівкою та перемішати. Всипати цукор чи мед. Страву подають гарячою та холодною.

Кулінарні традиції греків формувалася понад 3,5 тис. років. Їхня кухня має чимало спільного з французькою, балканською та італійською. Вважається типовою середземноморською.

Джерело: gazeta.ua

Back to top button