Цікаве

Астрономи виявили молоду галактику, яка може змінити уявлення про формування Всесвіту

Астрономи відкрили невелику галактику, яка може повністю змінити існуючі уявлення про формування Всесвіту. Вона знаходиться на відстані 12,4 мільярда світлових років від нас, а її діаметр становить всього шість світлових років, повідомляє 1NEWS з посиланням на «Новое время».

Вчені вважали, що такі галактики формуються з газів, які рухаються хаотично. Але в RXCJ0600-z6 їхній рух набагато спокійніший, ніж передбачалося спочатку. Один з авторів роботи, Сейдзі Фудзімото з Копенгагенського університету, впевнений, що відкриття може допомогти вченим зрозуміти, як виникал і формувався Всесвіт.

Сучасні телескопи дозволяють виявити тільки дуже яскраві і великі галактики, яких насправді дуже мало. Тому у вчених недостатньо знань про будову Всесвіту. Вихід з цієї ситуації – зосередитися на більш тьмяних і поширених об’єктах.

RXCJ0600-z6 вдалося виявити завдяки гравітаційному лінзуванню – ефекту, який виникає, коли великий об’єкт своїм гравітаційним полем викривляє світло, що виходить від об’єкта за ним.

Дослідники змогли не тільки виявити галактику, а й вивчити її внутрішню структуру. Вони виявили вуглекислий газ, що здивувало їх, оскільки галактика з’явилася всього через 900 мільйонів років після Великого вибуху – в той час у Всесвіті містилися тільки гелій і водень.

Рух вуглекислого газу показав, що попередні уявлення про формування галактик були невірними. Гази в RXCJ0600-z6 рухалися впорядковано, а сама вона оберталася, що раніше вважалося ознакою старіших галактик.

 

 

 

Back to top button