Археологи знайшли в Туреччині 400 гробниць, віком 1,8 тисяч років
В гробницях були знайдені кімнати різної форми і призначення, пише 1NEWS з посиланням на novyny.live.
В стродавньому місті Блаундус, яке зараз рошташоване на теритоії сучасної Туреччини, археологи знайшли 400 вирізаних в скелі гробниць, вік яких оцінюється в 1800 років.
Їхні стіни були розписані різними візерунками, і вони були пов’язані між собою. За словами керівника групи дослідників Біроля Кана, Блаундус був розташований на укріпленому пагорбі.
“У місто був тільки один вхід, на півночі, а саме поселення оточувала ущелина, глибина якої в деяких місцях сягала 70 метрів“, – зазначив він.
За словами Кана, знайдені гробниці були виготовлені у ІІ столітті нашої ери. Ймовірно, це були сімейні поховання. Учений додав, що в гробницях були знайдені кімнати різної форми і призначення.
Головний вхід у гробницю закривали мармурові двері, які відкривали для проведення обрядів або церемоній. Дослідники з команди Кана вважають, що під містом можуть також знаходитися підземні поховання.
Стародавнє місто Блаундус було засноване римським полководцем Блаундусом, коли Олександр Великий вирушив у похід в Анатолію. Після Олександра Македонського містом правили римляни і візантійці. У ці періоди тут розташовувалася резиденція єпископів.