Цікаве

Археологи знайшли в Саудівській Аравії руїни згаданих у Біблії міст

Стародавнє місто Дедан було столицею імперії Ліх’ян, яка простяглася від Медини до Акаби в сучасній Йорданії, пише 1news з посиланням на lenta.ua.

Вчені працюють в оазі Аль-Ула, розташованому приблизно за 400 км на північний захід від Медини на знаменитому Шляху пахощів, що пов’язував південь Аравійського півострова з країнами Середземномор’я. У давнину в цій оазі стояло згадане у Старому Завіті місто Дедан, недарма археологи знаходять тут численні написи VI — IV століття до н. е. місцевою мовою.

Сьогодні цей регіон відомий головним чином комплексом 2000-річного міста Мадаїн-Саліх, висіченого у скелях набатеями.

Але нещодавно команда французьких та саудівських археологів зосередилася на розкопках п’яти міст, пов’язаних із царством Ліх’ян, що процвітало 2000 років тому. Протягом приблизно 900 років ці міста контролювали життєво важливі торгові шляхи, і вчені сподіваються дізнатися більше про їх соціально-економічний устрій та релігійну специфіку.

Римляни анексували ці території у 106 році нової ери, щоправда, меж самого Дедана легіонери не досягли.

Зразок місцевої писемності

Розвиток регіону Аль-Ула є частиною процесу збереження доісламських об’єктів для залучення немусульманських туристів до Саудівської Аравії. У 2017 році було створено Королівську комісію, метою якої є розвиток оази Аль-Ула як міжнародного туристичного напряму.

 

 

 

 

Back to top button