Археологи знайшли в Індії кинджал воїна зниклої цивілізації
У селі Контагай у штаті Таміл Наду на півдні Індії археологи знайшли кинджал давньої цивілізації Кіладі, пише 1NEWS з посиланням на Урядовий кур’єр.
Його виявили у похованні. Дослідження свідчать, що у цьому місці близько 2,5 тисяч років тому було місто.
Цивілізація, до якої належав кинджал, була великою і процвітаючою. Невідомо, чому вона зникла.
Згідно з інформацєю Департаменту археології штату Таміл Наду, вуглецеве датування артефакту датується 580 роком до нашої ери. Кинджал вкритий іржею, але у нього добре збереглася дерев’яна рукоять. Він лежав всередині похоронної урни. У ній міг бути прах воїна. Клинок має довжину близько 40 см. Через корозію він зламався навпіл.
Вчені кажуть, що такий тип зброї використовували воїни в період Сангама з III ст. до н. е. до III ст. н. е.
Артефакт передали на лабораторний аналіз. Добре збережена дерев’яна частина дозволить датувати знахідку з точністю до декількох років.
У ході розкопок на території поховання виявили велику кількість скелетів корів, биків, буйволів і кіз. Це свідчить про розвиток сільського господарства. Науковці розкопали залишки будівель з глиняними підлогами і цегляними стінами. Усередині них виявили ями. Вони можуть бути слідами від стовпів, які підтримували дах.
Інші знахідки свідчать, що представники цивілізації Кіладі грали в настільні ігри та писали на глиняних табличках і кераміці. Використовували давню мову Таміл-Брахмі.
Археологи виявили у штаті Таміл Наду, Індія, кинджал воїна зниклої цивілізації Кіладі, що проливає світло на багатство та розвиток цього суспільства. Знахідка, датована 580 роком до н.е., свідчить про високий рівень сільського господарства та культурного життя цієї давньої цивілізації.