7 порушень, при яких виникає безпричинна втома
Втома без видимих причин може виникати в зв’язку з фізіологічними порушеннями, а також емоційним виснаженням. Поговоримо про це докладніше.
За словами лікарів, одна з частих причин незрозумілої втоми – депресія. Нерідко така депресія виникає не через потрясіння, а через елементарну переробку і недосип, які призводять до того, що в клітинах головного мозку утворюється дефіцит серотоніну.
Також на виникнення втоми впливає нестача вітамінів групи В. Експерти попереджають: не можна весь час перебувати в умовах активних фізичних навантажень, напруженої роботи, відповідальності. Брак адекватного відпочинку веде до того, що організм починає недоотримувати вітаміни.
Нерідко втома, яка відчувається без серйозних для того причин, є сигналом про небезпечні порушення. Наприклад, при розвитку метаболічного синдрому і втрати чутливості клітин до інсуліну порушується засвоєння глюкози організмом, і це призводить до слабкості.
Ще одна причина втоми – прийом ліків. Зокрема, відчуття слабкості, втоми, запаморочення може виникати як побічний ефект при використанні препаратів від тиску, антигістамінних та седативних засобів.
Крім цього, втома, апатія і млявість спостерігаються при гіпотиреозі – порушення діяльності щитовидної залози, при якому сповільнюються обмінні процеси і можуть мати місце гормональні збої.
Скаржаться на втому і пацієнти з серцево-судинними патологіями. В їх випадку слабкість-це показник того, що серце через втрату своїх здорових функцій не забезпечується повноцінно кров’ю і киснем.
«Сильна слабкість і головний біль – перші провісники інсульту та інфаркту, про це особливо важливо пам’ятати людям з хронічними проблемами з серцем», – констатували фахівці.
Джерело: МедікФорум