Цікаве

6 ознак, які вказують на проблеми з щитовидною залозою

Не вилікувані недуги щитовидки сприяють захворюванням серця, викиднів, комі. Медики розповіли, на які ознаки слід звертати увагу.

В разі проблем щитовидна залоза може виробляти як дуже низьку кількість гормонів, так і надмірно високу. Порушення в роботі органу можуть бути наслідком ряду причин – наприклад, прийому деяких лікарських препаратів, вірусних інфекцій, ослаблення імунної системи, нестачі йоду, вагітність. Крім того, недостатня активність щитовидної залози може бути вродженою рисою.

Які ж ознаки говорять про проблеми в роботі щитовидної залози?

Безпричинні схуднення або повнота. При підвищенні рівня гормонів, що виробляються щитовидною залозою, людина різко худне, навіть якщо при цьому багато їсть. Знижений рівень гормонів, навпаки, асоційований із зайвою вагою, який може з’являтися також на тлі дієти і суттєвою фізичною активністю.

Мерзлякуватість або відчуття жару. Якщо реакції на температуру навколишнього середовища різко змінилися, і ця зміна спостерігається протягом довгого часу, високий ризик того, що сталося гормональне порушення, обумовлене збоєм у функції щитовидки. Наприклад, ви постійно мерзнете або, навпаки, в звичній обстановці відчуваєте жар, – це залежить від кількості вироблюваних гормонів.

Погіршення стану шкіри. Зміни в стані шкіри є ознаками багатьох порушень. При проблемах з щитовидною залозою шкіра стає більш чутливою до зовнішніх впливів – на ній виникають висип, подразнення, частішають запалення. Крім того, шкіра стає дуже сухою і схильною до свербіння. На ліктях і колінах може проявлятися сильне лущення.

Поганий настрій. Настрій безпосередньо залежить від рівня гормонів – головних регуляторів нервової системи. За словами лікарів, багато людей намагаються не звертати уваги на погіршення настрою і продовжують вести свій звичайний спосіб життя. Але такий підхід може довести до виникнення психічних хвороб. Слід обов’язково звернутися до лікаря, якщо мають місце такі ознаки, як апатія, емоційна збудливість, підвищена тривожність, напади паніки, надлишкова слізливість або агресивна поведінка.

Проблеми зі стільцем. Гормони щитовидної залози регулюють діяльність травної системи. При порушенні в їх виробництві можуть виникати запори або, навпаки, діарея, а також больові симптоми.

Збої серцевого ритму. Ще одна характерна ознака порушень в щитовидці. Якщо в разі невеликого фізичного навантаження раптом стали виникати задишка і прискорений пульс, тиск то різко підскакує, то раптом знижується, – це може бути сигналом ендокринних проблем.

Джерело: МедікФорум

Back to top button