Цікаве

6 міфів про догляд за волоссям, в які вірять майже всі

Не варто вірити тому, що фен шкодить волоссю, а підстригання кінчиків прискорює їх ріст. Вчені стверджують, що багато популярних правил догляду за волоссям давно застаріли і тепер їх можна вважати просто міфом.

Краще сушити волосся природним шляхом. Багато хто так вважає, але насправді природна сушка хороша тільки для зачіски з короткого волосся, які здатні висохнути самостійно за 10-15 хвилин. Якщо волосся довге, то молекули води, проникаючи в них, знижують концентрацію протеїнів в волосяній структурі. В результаті пасма втрачають щільність і пружність, стають ламкими і тьмяними. Довге волосся слід сушити феном на низьких температурах.

Лупа – значить, шкіра голови суха. Це не так, лупа навпаки виникає в результаті надмірної активності сальних залоз. Активне використання олій та інших засобів по догляду, що містять жирові компоненти, цілком здатне стати причиною виникнення лупи.

Підстригання кінчиків прискорює ріст волосся. Міф! Ріст волосся не залежить від стрижки: в більшій мірі він обумовлений генетикою, частково пов’язаний з поживними речовинами, одержуваними з їжею. Визначальним фактором в цій справі є активність волосяних фолікулів.

Постійний хвіст або пучок ведуть до випадання волосся. Такі зачіски можуть провокувати випадання волосся тільки за умови, що волосся сильно стягується. Якщо пасма фіксуються досить вільно то ні пучки, ні хвости облисіння не викликають.

При митті волосся його потрібно обов’язково обполоснути холодною водою. Вважається, що ополіскування холодною водою «запечатує» волосяні лусочки, і це оздоровлює волосся, робить їх більш еластичними та міцними. Але в реальності волосся не «відчуває» тепла або холоду, оскільки не складається з живих клітин, здатних реагувати на зміни температури. По суті, вашій зачісці абсолютно все одно, якою водою ви її обполіскувати.

Розчісування волосся робить їх більш здоровими. Якщо розчісуватися тільки два рази в день, вранці і перед сном, цього буде цілком достатньо. При частому розчісуванні шкірне сало буде в більшій кількості потрапляти на волосся і, відповідно, забруднювати його. Крім того, надмірне розчісування веде до того, що волосся електризується.

Джерело: МедікФорум

Back to top button