Світ

ЗМІ: Три країни – проти санкцій ЄС щодо “тіньового флоту” Росії


Греція, Кіпр і Мальта виступили проти таких заходів, стверджуючи, що вони призведуть тільки до того, що судноплавні оператори вдадуться до ще більш непрозорих кроків.

Серед країн ЄС залишаються розбіжності щодо заходів, спрямованих на так званий “тіньовий флот” Росії, тобто напівлегальних нафтових танкерів. Про це повідомляє Financial Times.

Повідомляється, що посли країн-членів ЄС обговорили проєкт нового пакета санкцій проти РФ, які також містять заборону на реекспорт російського скрапленого природного газу. Це вперше ЄС офіційно націлився на російські газові продукти, що, за словами одного з учасників зустрічі, було названо “кроком вперед”.

Але двоє співрозмовників видання повідомили, що існують розбіжності щодо масштабу заходів, хоч і немає ідеологічного протистояння або безкомпромісних червоних ліній.

Найбільша проблема стосується посилення санкцій проти танкерів, які Росія використовує для транспортування сирої нафти з неперевіреною страховкою і непевними структурами власності.

Греція, Кіпр і Мальта виступили проти таких заходів, стверджуючи, що вони призведуть тільки до того, що судноплавні оператори вдадуться до ще більш непрозорих кроків і збільшать ризик великої морської катастрофи, а отже потенційно завдадуть шкоди всій судноплавній галузі.

Зазначимо, що в Росії все ж виникають проблеми з нафтоторгівлею. Зокрема, індійська компанія Reliance відмовилася від постачання нафти РФ танкерами Совкомфлоту.

Через деякий час з’явилося повідомлення, що всі компанії Індії відмовилися приймати нафту з танкерів Совкомфлоту.

У тіньовий флот Росії перейшло 800 нафтових танкерів – ЗМІ

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button