Світ

“Заради миру”. Білорусь дійсно готується до війни?Сюжет

Олександр Лукашенко вдруге за тиждень заявляє про підготовку армії Білорусі до бойових дій.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, який неодноразово лякав світ Третьою світовою війною, сьогодні відверто визнав, що готує країну до бойових дій.

“Нікому не вірте, що ми хочемо воювати. Ми готуємося до війни, я про це говорю відверто. “Хочеш миру − готуйся до війни” − не я це придумав. Це дуже правильно сказано”, − сказав він під час візиту у прикордонне місто Гродно.

Як стверджують білоруські ЗМІ, Лукашенко в місті взяв участь у церемонії закладення капсули на місці будівництва нової міської лікарні і в такий спосіб нібито дав “послання сусіднім із Білоруссю країнам”.

“Недружні країни”

Загалом лідер Білорусі наголосив, що Мінськ веде необхідні приготування до можливих військових дій. Зокрема, готує відповідні підрозділи, постачає озброєння та техніку для “підвищення оборонної готовності”.

“Якщо звідти (з недружніх країн, − примітка сайту Лукашенка) хтось підвиває і нас критикує, знайте: ми робимо правильно. Якщо там нас почнуть хвалити, біда”, − заявив самопроголошений президент.

Лукашенко також додав, що Білорусь нібито нікому нічим не погрожує: “Нам не треба комусь погрожувати. Ми не хочемо чужої землі. Нам цю, дай бог, обробити”.

“Адже ми зараз теж копаємо землю, як і вони, зовсім поруч із кордоном. Тільки цілі у нас абсолютно різні. Там риють окопи, траншеї проти танків та іншого, збільшують витрати на ударні озброєння. А ми тут дві третини бюджету регіону спрямовуємо на соціальну сферу. Ми хочемо побудувати своє мирне майбутнє. Ми налаштовані тільки на творення”, − додав він.

Швидка реакція

Речник Євросоюзу Пітер Стано вже відреагував на слова Лукашенко. Він запевнив, що ЄС не становить загрози для Білорусі.

“Європейський Союз не є агресивним блоком, він не веде воєн, тож ніхто не має боятися”, − заявив Стано під час брифінгу у Брюселі.

Водночас він нагадав, що ЄС не вважає Лукашенко президентом і натякнув, що до його заяв ставляться досить скептично.

“Він є правителем, який вкрав результати виборів у власного народу, та продовжує репресії проти власного населення. Він є співучасником злочинів, які були скоєні Росією під час атаки проти України та в ході її злочинної агресії”, − додав Стано.

Погрози із собакою

Тиждень тому Лукашенко зі шпіцом на руках вже погрожував Литві та Польщі нападом на Сувальський коридор − ділянку між Калінінградською областю Росії та Білоруссю, яка належить Литві та Польщі.

Зокрема, він заявив, що Вільнюс та Варшава марно “так поводяться” і “варнякають про Сувальський коридор”. Також самопроголошений президент вирішив запитати одного з військових про обстановку біля цієї ділянки й дізнався, що ширина кордону − 42 кілометри прямою дорогою.

“Ти впевнений, що цю територію по фронту ти втримаєш зі своїм військом? ” − звернувся Лукашенко до командувача Північно-Західного оперативного командування Білорусі Олександра Науменка.

 кадр з відео

Загалом, лідер Білорусі дав розпорядження “бути готовим до протистояння”, додавши, що в разі війни Мінськ “прихопить” шматок Польщі.

В результаті у литовському МЗС зажадали від Білорусі негайно надати пояснення заяв Лукашенка і вручило ноту протесту тимчасово повіреному у справах Білорусі Ярославу Хмелю.

Загроза для України

Паралельно з заявами Лукашенко розвідники та військові ЗСУ заспокоюють українців, що не спостерігають накопичення сил для атаки на Україну. За їхніми словами, такі повідомлення слугують для “залякування українців та спроб посіяти паніку”.

“Жодних резервів або ж достатньої присутності російських військ для планування вторгнення в них наразі немає”, – повідомляли в середині березня у Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО.

В неділю керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов також підтвердив, що поки для України немає жодних загроз.

“На території Білорусі жодних загроз станом на зараз нема. І не ми не бачимо тенденції до того, щоб вони з’явились найближчим часом”, − сказав він.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 2 =

Back to top button