Світ

“Вагнерівцями” в Білорусі керує виходець з України – ЗМІ

 Вагнерівцями в Білорусі керує виходець з України - ЗМІ

Фото: motolko.help

Сергій Чубко приєднався до ПВК Вагнер у 2017 році, до цього він був охоронцем в різних охоронних фірмах

Наша Ніва стверджує, що йдеться про Сергія Чубко, який народився в Чернівцях. Після розпаду СРСР його сім’я переїхала в Росію.

“Вагнерівців” на території Білорусі тепер очолює уродженець України Сергій Чубко. Найманець раніше воював у Чечні та Сирії. Про це в середу, 26 липня, повідомляє білоруське видання Наша Ніва, а також моніторинговий проект All Eyes on Wagner.

Засновник ПВК Вагнера Євген Пригожин, виступаючи 19 липня перед найманцями в таборі під Осиповичами, заявив, що “старшим у напрямку Білорусі” буде людина, на ім’я Сергій з позивним Піонер.

За інформацією All Eyes on Wagner, мовиться про 46-річного Сергія Володимировича Чубко. Білоруські журналісти з’ясували, що командувач “вагнерівців” народився в сім’ї військового у Чернівцях.

Відомо, що його батько воював у Афганістані, а після розпаду СРСР подружжя Чубко разом з сином переїхали в Росію, до міста Новоросійськ.

Сергій Чубко в 1994 році пішов служити за контрактом в російську армію, воював у Чечні. Проте у 2002 році розірвав контракт і перейшов у приватне охоронне підприємство.

У 2003 році Сергій Чубко без вищої освіти очолив комітет міської адміністрації в Новоросійську, а в 2005 році він перейшов на посаду заступника голови адміністрації сільського округу.

У 2010 році виходець з України працював охоронцем у кількох компаніях, був співробітником приватної охоронної фірми, а вже наступного року його хотіли позбавити російського громадянства через те, що він “таємно має українське громадянство”.

Журналісти не змогли з’ясувати чи воював Чубко в Україні в 2014 році, проте відомо, що в грудні 2014 року він став одним із засновників організації Казаки в Новоросійську. Російські “казаки”  масово йшли добровольцями воювати на боці Росії після проголошення так званої незалежності маріонеткових “ДНР” і “ЛНР”.

У січні 2017 року Чубко приєднався до ПВК Вагнер, поїхав у Сирію. Після року служби його призначили керувати військовою операцією в Східній Гуті.

У 2019 році Чубка перевели до Лівії, де відкривався черговий штаб ПВК Вагнера, і він став керівником найманців у цьому регіоні.

Нагадаємо, ЗМІ заявили, що ПВК Вагнер станом на ранок 25 липня тримає в своєму таборі близько 750 одиниць техніки. 

Вагнер уперше привіз у Білорусь БТР – соцмережі

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button