Світ

В Росії повінь затопила уранові свердловини, вода потрапила в річку – ЗМІ

В Росії повінь затопила уранові свердловини, вода потрапила в річку - ЗМІ

Фото: МНС Томської області

Повінь змила в Тобол радіоактивні відходи, які накопичувалися роками неподалік від підземних вод (ілюстративне фото)

Журналісти з посиланням на думку екологів повідомляють, що вода змила в Тобол радіоактивні солі урану.

Паводкові води в Курганській області РФ затопили старі уранові свердловини родовища Добровільне. Заражена ураном вода, ймовірно, потрапила в річку Тобол. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Регіональна екологічна організація Фонд громадського контролю за станом довкілля і благополуччям населення напередодні опублікувала відео, на якому видно, що весь простір між селами Труд і Знаніє та Звіриноголовське, де розташоване родовище, затоплено водою.

Повінь змила в Тобол радіоактивні відходи, які накопичувалися роками неподалік від підземних вод, що розтікалися зі старих свердловин, зазначають екологи. За їхніми словами, під водою могла опинитися стара свердловина, тод ж як нові ж пробурені вище, і вода до них іще не дісталася, 

Експерт Російського соціально-екологічного союзу Андрій Ожаровський заявив, що під час затоплення свердловин з водою в Тобол потрапляють розчинні солі урану, що згодом призведе до підвищення їх вмісту в річці. Це спричинить зростання захворювань через опромінення.

Дочірні підприємства Росатома, які ведуть видобуток у Курганській області, стверджують, що відстежують ситуацію і вода не затопить свердловини. За повідомленням пресслужби Росатома від 20 квітня, паводок оминув уранові свердловини. Проте заява держкорпорації суперечить відео.

Станом на 22 квітня рівень води в річці Тобол становить 984 сантиметри. За останні кілька днів він опустився на кілька сантиметрів.

Місця затоплення на карті 

Нагадаємо, 5 квітня у російському Орську Оренбурзької області прорвало дамбу. Місто та навколишні села затопило, почалася евакуація населення. Місцева влада запровадила режим надзвичайного стану.

Після Оренбурзької області вода почала заливати місто Томськ. 

Оренбург тоне: ЗМІ показали фото наслідків повеней

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button