Світ

В ISW оцінили вплив ударів по НПЗ на нафтопереробку в Росії

В ISW оцінили вплив ударів по НПЗ на нафтопереробку в Росії

Фото: Скриншот відео

Майбутні удари українських БпЛАВ можуть вивести з ладу більшу частину російських нафтопереробних потужностей, вважають аналітики.

Атаки українських дронів та нещодавні повені знизили щотижневу переробку російської нафти до 11-місячного мінімуму. Але такий показник все ще не критичний для економіки Росії. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали, що станом на 2 квітня атаки українських безпілотників вивели з ладу 14% всіх нафтопереробних потужностей у Росії.

Крім того, повінь в Оренбурзькій області 7 квітня призвела до виведення з ладу Орського нафтопереробного заводу. Водночас інформагентство Reuters писало, що 23 квітня цей НПЗ вже відновив роботу в повному обсязі.

Експерти зазначають, що зменшення російських нафтопереробних потужностей змусило Росію на початку квітня імпортувати бензин з Казахстану та Білорусі, щоб вирішити проблему дефіциту і спробувати запобігти зростанню внутрішніх цін на бензин. 

“Майбутні удари українських безпілотників можуть вивести з ладу більшу частину російських нафтопереробних потужностей і спричинити критичні обмеження в російській нафтопереробці, які почнуть суттєво впливати на виробництво дистилятів у Росії”, – вважають аналітики

Водночас в ISW зазначають, що країнські удари з безпілотників ще не мали значного впливу на російське нафтопереробне виробництво або на внутрішні російські чи міжнародні поставки сирої нафти і дистилятів.

Як ми вже писали, рано вранці у середу, 24 квітня, поблизу російського Смоленська спалахнула пожежа на нафтобазі після атаки БПЛА.

Додамо, що по нафтобазах росіян також був 24 березня в окупованому Криму. Там горіла нафтобаза у селищі Гвардійське.

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button