Світ

Удари України по НПЗ Росії. Дискусія на ЗаходіСюжет


Міністр оборони США Ллойд Остін критично висловився про удари, які Україна завдає по нафтопереробних заводах на території Росії, поставивши під сумнів їхній вплив на перебіг війни.

 

Удари України по російських НПЗ не подобаються Заходу. Міністр оборони США Ллойд Остін нещодавно критично висловився про такі удари, поставивши під сумнів їхній вплив на хід війни. Йому одразу ж відповіли.

 

Критика від США

 

Спочатку у ЗМІ з’явилася інформація про те, що США нібито закликали Київ більше не завдавати ударів по російським НПЗ та іншій енергетичній інфраструктурі, оскільки побоюються, що це може призвести до ще більшої ескалації та викликати глобальне зростання цін на енергоресурси.

 

Тепер міністр оборони Штатів Ллойд Остін прямо розкритикував удари, які Україна завдає по нафтопереробних заводах на території Росії, поставивши під сумнів їхній вплив на перебіг війни.

 

Остін сказав, що удари по нафтопереробній галузі в Росії можуть негативно вплинути на доступність енергоресурсів у світі.

 

“Ці удари можуть мати вплив на глобальну ситуацію з енергоресурсами… Для України краще зосередитись на тактичних та оперативних цілях, які можуть безпосередньо вплинути на перебіг бойових дій”, – сказав Остіна.

 

Політичні мотиви

 

На слова міністра одразу відреагував сенатор Том Коттон, заявивши, що в адміністрації Байдена стримують Україну від ефективних дій із політичних міркувань.

 

“Мені це виглядає так, що адміністрація Байдена не хоче зростання цін на газ у рік президентських виборів”, – зазначив він.

 

Як зазначає Bloomberg, США намагаються балансувати тим часом, щоб зменшити доходи Росії від продажу енергоресурсів, які допомагають фінансувати ведення війни, і тим, щоб на світові ринки продовжувало надходити достатньо енергоресурсів і не виникало явищ, які можуть дестабілізувати глобальну економіку. Глобальні ціни на нафту зараз є найвищими за майже півроку, насамперед через напругу на Близькому Сході.

 

Боротьба з інфляцією, зокрема паливо, була одним із пріоритетів під час каденції Байдена.

 

Також Остін повторив заклик до Конгресу затвердити додаткове фінансування на підтримку України, наголосивши, що фактично ці гроші стимулюватимуть американську оборонну промисловість.

 

У Держдепі також заявили, що Вашингтон не підтримує ударів по об’єктах на території РФ.

 

Легітимна мета

 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна як країна, що захищається від агресії, має право завдавати ударів по “легітимних військових цілях” за своїми межами.

 

Столтенберг нагадав, що Росія вторглася в Україну, грубо порушивши міжнародне право і Україна має закріплене в Статуті ООН право на самооборону.

 

“І ми маємо право допомогти Україні відстояти право на самооборону, не втягуючи членів НАТО у конфлікт. І Україна має право на самооборону, зокрема, завдавати ударів по легітимних військових цілях за межами України, щоб захистити себе”, – додав він.

 

У НАТО вважають, що удари українських безпілотників по російським НПЗ мали відчутний вплив на її паливний ринок та накладають додаткові фінансові витрати.

 

“Удари, ймовірно, вивели з ладу понад 10% російських нафтопереробних потужностей, а можливо, і понад 15%. І, залежно від масштабу пошкоджень, ремонт може зайняти значний час і вимагати значних витрат”, – зазначив урядовець НАТО.

 

Паралелі з німецькою Німеччиною

 

Міністр закордонних справ Литви Габрієлюс Ландсбергіс приєднався до дискусій про те, чи слід Україні атакувати російські нафтопереробні заводи.

 

Ландсбергіс звернувся до історії, нагадавши, як союзники під час Другої світової війни атакували нафтобази нацистської Німеччини.

 

“Під час Другої світової війни союзники розбомбили нафтові сховища нацистської Німеччини як першочергову військову мету”, – написав він, натякаючи, що підтримує атаки на російські НПЗ.

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button