Світ

У Туреччині обмежили посвідки на проживання для росіян – ЗМІ

У Туреччині обмежили посвідки на проживання для росіян – ЗМІ

Турецьке місто Стамбул

Турецьке МЗС поки що не прокоментувало скарги громадян РФ, яким не видають посвідку на проживання у цій країні.

 

Росіянам, які останніми тижнями переїхали до Туреччини, відмовляють у дозволах на проживання. Про це у своєму матеріалі, опублікованому у понеділок, 23 січня, повідомляє РБК-Україна.

 

Зокрема російські ЗМІ стверджують, що з 26 грудня громадянам Росії, які виїхали з РФ після вторгнення в Україну і військової мобілізації, відмовляють у дозволах на короткострокове проживання з метою туризму у кількох містах.

 

“Нам сказали, що незалежно від того, які документи ми надамо, росіянам тепер не видають посвідку на проживання”, – розповідають росіяни, які зіткнулися з подібними відмовами.

 

Міністерство закордонних справ Туреччини й імміграційна влада країни поки що не коментували це питання.

 

У 2022 році 153 тисячі громадян Росії отримали дозвіл на тимчасове проживання у Туреччині. Таким чином, росіяни стали найбільшою серед інших національностей групою, яка отримала цей документ.

 

Міграційна служба Туреччини зазначає, що близько 86% посвідок на проживання, отриманих росіянами, були на термін до року. Короткостроковий дозвіл на проживання з метою туризму дає змогу відвідувачам залишатися у Туреччині до року і вільно приїжджати, а також виїжджати з країни. Дозвіл на проживання дає право росіянам відкривати рахунок у місцевих банках або прилаштовувати дітей у місцеві школи.

 

Громадянам Росії, які не мають посвідки на проживання, дозволяється перебувати у Туреччині тільки як туристам: максимальний термін перебування становить 60 днів поспіль протягом шести місяців.

 

Туреччина не вводила санкцій проти Росії через війну в Україні, як це зробила Європа. Ба більше, росіянам дозволяють купувати нерухомість і вести бізнес у країні.

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button