Світ

У США фермери дозволяють покупцям самостійно збирати овочі, фрукти та ягоди на полі

У Сполучених Штатах набуває популярності особливий спосіб дозвілля з назвою агротеймент. Американці платять гроші за те, щоби попрацювати на чужому полі, пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Один з власників ферми вивозить у поле підводою – він займається цим не перший десяток років. “Двадцять шість років ми нею володіємо”, – каже Марк Зоршмідт. За полуницею достигають черешні, персики, ожина, яблука, але свій врожай фермер на продаж не везе – покупці приїздять самі. “Агротеймент – це такий вид дозвілля, коли люди збирають свої овочі, фрукти чи ягоди власноруч”, – пояснює власник ферми. “За вихідні в нас буває до трьох тисяч людей”, – додає менеджер ферми Марк Дьюї.

Щоб власноруч попорпатися в полі, платять по десять доларів за вхід, дітям – знижка, пише tsn.ua.

Жодних інструкцій, випускаючи в поле, не дають – можна лише збирати, а можна й одразу їсти. Ціну з’їденої полуниці просто закладають у вартість вхідного квитка. “Збирати собі їжу власноруч – це весело, зовсім не те, що купляти в магазині”, – кажуть клієнти. “Чудовий досвід, прекрасний досвід разом з родиною!”, – кажуть американці з міст.

У такого бізнесу одразу кілька переваг: не треба витрачати грошей на зберігання, транспорт і сезонних робітників – агротейментових ферм в одній лише Вірджинії кілька десятків. Втім, без збитків не обходиться. “Наприклад, ми намагалися вирощувати спаржу – знаєте, як збирати спаржу? Її треба зрізати з самого знизу, тоді вона знову росте. Але знизу вона цупка, тож люди часто ріжуть вершечки. І тоді все, що залишилося, гниє на полі – доводилося нам самим потім прибирати”, – каже менеджер.

Прилавки українських ринків заполонили ранні полуниці. Поки що ягоди дорогі, але знавці прогнозують, що вже за днів десять ціна впаде вдвічі. Полуниці везуть переважно з півдня країни – Одеської, Херсонської та Запорізької областей. На Закарпатті через сезон дощів неврожай. Рання ягода небезпечна надмірним вмістом пестицидів. Запах хімікатів, нерівномірний окрас та випуклі вічка полуниці – усе це має насторожити покупця. “Полуницю після збору треба зберігати не більше двох діб, тому що потім нітрати перетворюються в нітріти. Нітріти – це досить токсична речовина для всіх органів, особливо нервової системи. Ягода взагалі повинна реалізуватись на ринку один день”, – зауважує завідувач лабораторії Володимирського ринку в Києві Галина Климчук.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close