Світ

У Словаччині підписали угоду про коаліцію на чолі з антиукраїнським Фіцо

У Словаччині підписали угоду про коаліцію на чолі з антиукраїнським Фіцо

Фото: Соцмережі

Лідер проросійської партії Smer Роберт Фіцо

У рамках коаліційної угоди проросійська партія отримає право призначати прем’єр-міністра і ще шістьох міністрів, що дає можливість Фіцо вчетверте очолити уряд Словаччини.

Роберт Фіцо – колишній прем’єр-міністр Словаччини і лідер партії Smer-SD, який обіцяє зупинити військову підтримку України, – сьогодні, 11 жовтня, підписав меморандум про формування коаліції з партією Голос і проросійською Словацькою національною партією (СНП). Про це повідомило словацьке видання Aktuality.

Повідомляється, що меморандум передбачає створення у новому парламенті коаліції за участю переможниці виборів Smer-SD, яка має 42 місця, партії із “золотою акцією” у парламенті Голос, яка посіла третє місце на виборах і матиме 27 місць, та СНП із 10 місцями.

У рамках коаліційної угоди Smer-SD отримає право призначати прем’єр-міністра і ще шістьох міністрів, що дає можливість Фіцо вчетверте очолити уряд Словаччини.

“Голос” отримає пост спікера парламенту, яким скоріше за все стане лідер партії Петер Пеллегріні, та сім міністерських посад в уряді, а Словацька національна партія – позиції трьох міністрів.

Ця угода означає, що ліберальна партія Прогресивна Словаччина, яка посіла друге місце на виборах з 18% голосів, у підсумку опиниться в опозиції.

Фіцо проводив передвиборчу кампанію на основі проросійських і антиамериканських гасел, зокрема пообіцяв припинити військову підтримку України, а також заявляв, що хоче, щоб Словаччина залишалася членом ЄС і НАТО, але з “повною повагою” до суверенітету його країни.

“Сторони… гарантують зовнішньополітичну орієнтацію Словацької Республіки на основі членства Словаччини в Європейському Союзі, НАТО та інших значущих міжнародних організаціях, при повній повазі суверенітету та національних інтересів”,- йдеться в підписаному у середу меморандумі.

Раніше повідомлялося, що Словаччина припиняє допомогу Україні.

Чергове пришестя Фіцо у Словаччині: про що варто хвилюватись Україні

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button