Світ

У Парижі протести проти насилля поліції переросли у сутички

У Парижі відбулася багатотисячна акція протесту проти поліцейського насильства в зв’язку з новими медичними звітами про причини смерті темношкірого хлопця Адама Траоре в 2016 році, яка переросла у сутички, передає 1NEWS з посиланням на DW.

Правоохоронці пустили в хід сльозогінний газ та гумові кулі.

Попри заборону масових заходів через пандемію коронавірусу, у демонстрації, за даними ЗМІ, взяли участь понад 20 тисяч осіб.

Багато учасників мітингу проводили прямі паралелі з протестами в США через загибель афроамериканця Джорджа Флойда. Багато з присутніх тримали в руках таблички з написом “Black lives matter” (“Життя чорних важливі”), а також з фразою “Я не можу дихати”, яку повторював Флойд перед смертю.

Паризька демонстрація переросла в зіткнення з поліцією. Протестувальники кидали в правоохоронців пляшки та каміння, підпалювали сміттєві баки і велосипеди. Поліцейські у відповідь застосували сльозогінний газ і гумові кулі.

Масові протести відбулися і в інших французьких містах – 2500 людей зібралися в Ліллі, 1800 – у Марселі, 1200 учасників – у Ліоні.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close