Світ

Створено раду Реєстру збитків, завданих Україні війною

Створено раду Реєстру збитків, завданих Україні війною

Фото: Рада Європи

Конференція країн-учасниць Реєстру збитків обрала раду із семи представників різних країн

Рада є одним з основних органів Реєстру і має вирішальне значення для його функціонування і несе відповідальність за реєстрацію правомочних претензій у Реєстрі.

Конференція країн-учасниць Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, обрала раду Реєстру. Як повідомляє пресслужба Ради Європи, перше засідання новоствореного органу відбудеться в Гаазі в грудні.

Повідомляється про обрання сімох членів ради. З 18 кандидатів (дев’ять чоловіків і дев’ять жінок) із чотирьох різних континентів обрано на трирічний термін (з можливістю продовження один раз) Юлію Кирпу (Україна), Норберта Вюлера (Німеччина), К’яру Джорджетті (Італія), Роберта Спано (Ісландія), Вейо Гейсканена (Фінляндія), Люсі Рід (США, США) та Александру Менжиковську (Польща).

Зазначається, що рада є одним з основних органів Реєстру і має вирішальне значення для його функціонування і несе відповідальність за реєстрацію правомочних претензій у Реєстрі.

На даний час у Реєстрі збитків для України беруть участь 43 країни і Євросоюз.

“Реєстр розташований у Гаазі, він буде реєстром доказів і позовів про відшкодування, збитків або шкоди, завданих усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна міжнародно протиправними діями Росії в Україні або проти неї. Це перший крок до створення міжнародного механізму компенсації жертвам цієї агресії. Мета полягає в тому, щоб Реєстр міг почати приймати претензії в першому кварталі 2024 року”, – йдеться в повідомленні Ради Європи.

Нагадаємо, 17 травня в рамках саміту Ради Європи у столиці Ісландії Рейк’явіку було підписано політичну декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України.

Пізніше у Мін’юсті розповіли, що створюється унікальний механізм компенсації збитків від війни.

Банк розвитку Ради Європи виділив Україні €100 млн на відновлення лікарень

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button