Світ

США заявляють про “гуманітарну паузу” в Газі, але Ізраїль не підтверджує

США заявляють про гуманітарну паузу в Газі, але Ізраїль не підтверджує

Фото: etty Images

Байден попросив Нетаньяху запровадити щоденні чотиригодинні “гуманітарні паузи”

Керівництво Ізраїлю заявляє, що вже запроваджувало подібну можливість, але називає такий крок “гуманітарним коридором”, а не “гуманітарною паузою”.

У США заявили, що Ізраїль погодився на запровадження щоденної чотиригодинної “гуманітарної паузи” в Секторі Газа, але в Ізарїлі не підтверджують інформацію.

Associated Press пише, що президент США Джозеф Байден під час телефонних переговорів цього понеділка, 6 листопада попросив прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху запровадити щоденні чотиригодинні “гуманітарні паузи”, і речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі відзначив, що перша “пауза” буде оголошена в четвер.

Ізраїль нібито зобов’язався оголошувати про кожну паузу щонайменше за три години до її початку, але, як пише TheTimesofIsrael, офіс прем’єр-міністра Ізраїля спростовує заяву Білого дому про те, що нібито є згода на щоденну чотиригодинну “гуманітарну паузу” в північній частині Гази.

Зазначається, що Ізраїль уже запровадив відповідні “паузи” з цієї неділі, відкривши щоденний чотиригодинний гуманітарний коридор на дорозі Салах а-Дін для евакуації палестинців з півночі Гази на її південь, але керівництво країни називає такий крок “гуманітарним коридором”, а не “гуманітарною паузою”.

“І все ж локальна пауза дотримується щодня. У середу вона була продовжена на одну годину, а в четвер – на шість годин через велику кількість палестинців, які прагнули покинути цей район. За оцінками ЦАХАЛу, лише в середу коридором скористалися близько 50 000 палестинців, які прямували на південь”, – додає видання.

В канцелярії прем’єра Ізраїля також одали, що бойові дії тривають, і ніякого припинення вогню без визволення полонених не буде.

Нагадаємо, із Гази евакуювали ще одну групу українців. За останню добу із Сектору Гази було евакуйовано ще 46 українців, а загальна кількість евакуйованих – 89 осіб. 

ГУР показало фото евакуйованих українців із Гази

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button