США підтвердили надання Україні касетних боєприпасів
Фото: US DoD
США надішлють касетні боєприпаси Україні, тому що український контрнаступ “йде повільніше, ніж очікувалося”
До нового пакета допомоги, який надаватиметься із запасів армії США, увійшли боєприпаси 155-мм калібру, зокрема й DPICM, 105-мм снаряди, а також боєприпаси для систем Patriot і HIMARS.
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив інформацію щодо передачі Вашингтоном Києву касетних боєприпасів. Про це у п’ятницю, 7 липня він заявив на брифінгу.
При цьому, він зауважмв, що Київ “надав письмові запевнення”, що Україна використовуватиме цю зброю “дуже обережно, з метою мінімізації будь-якого ризику для цивільного населення”.
За словами радника, самі ці гарантії зробили передачу боєприпасів можливою.
“Ми знаємо, що касетні боєприпаси створюють ризики для цивільного населення, ось чому ми стільки відкладали це рішення як могли”, – пояснив він.
Салліван додав, що “лінія фронту постійно змінюється, тому чітко визначити на мапі місце використання снарядів ми не можемо”.
Передачу Україні боєприпасів підтвердив й заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль.
Він відзначив, що що російські війська застосовували касетні боєприпаси “без розбору від самого початку війни проти України” і підкреслив, що Україні потрібні касетні снаряди “для захисту своєї суверенної території”.
За словами Каля, США відправлять Україні вдосконалені касетні боєприпаси подвійного призначення DPICM з часткою боєприпасів, що не розірвалися, менше ніж 2,35%.
Він порівняв їх із російськими касетними боєприпасами, у яких, за його словами, відсоток боєприпасів, що не розірвалися, становить від 30% до 40%.
Каль не став уточнювати, коли саме боєприпаси надійдуть в Україну, і додав, що США “доволі обережно ставляться до розмов про конкретні терміни”.
“Єдине, що я скажу, це те, що вони доставлять їх у терміни, необхідні для контрнаступу”, – сказав він.
Німеччина проти відправки касетних боєприпасів в Україну.