Світ

РФ самовільно прибрала з Нарви естонські маркувальні буї

РФ самовільно прибрала з Нарви естонські маркувальні буї

Фото: ERR

Російські прикордонники прибрали з Нарви кілька десятків буїв, які Естонія щорічно встановлює перед початком літа

До початку повномасштабної війни Росії проти України Естонія й Росія встановлювали такі маркери за взаємною згодою, але з 2023 року РФ перестала погоджуватися з пропозиціями Естонії.

Російські прикордонники самовільно прибрали з естонських вод на річці Нарва буї, якими маркується судноплавне русло. Естонія чекає пояснень з цього приводу, повідомляє ERR.

Повідомляється, що в ніч на четвер, 23 травня, російські прикордонники прибрали кілька десятків буїв, які Естонія щорічно встановлює перед початком літа. Цього року їх почали встановлювати 13 травня.

Як повідомив керівник регіонального бюро прикордонної охорони Еерік Пургель, до початку повномасштабної війни Росії проти України Естонія й Росія встановлювали такі маркери за взаємною згодою, але з 2023 року РФ перестала погоджуватися з пропозиціями Естонії.

“Ми вирішили встановити плавучі мітки на літній сезон згідно з домовленістю 2022 року, тому що вони необхідні для запобігання навігаційним помилкам, щоб наші рибалки та відпочивальники помилково не зайшли у російські води”, – пояснив Пургель.

Але, як зазначив керівник бюро, в РФ цього року заявили, що не згодні з місцем встановлення близько половини з 250 буїв, і за минулу ніч зняли 24 буї.

Департамент поліції та прикордонної охорони чекає від Росії доказів того, що раніше погоджений фарватер змінився, а якщо докази не будуть надані, естонська сторона продовжить маркування.

Прем’єрка Естонії Кая Каллас ззначила, що бачить це “частиною ширшої схеми, коли Росія намагається своїми діями сіяти тривогу”.

Міністр закордонних справ Маргус Тсахкна зазначив, що випадок варто сприймати спокійно, оскільки це частина провокативної поведінки, до якої останнім часом вдається РФ.

Раніше повідомлялося, що Естонія погодила використання заморожених активів РФ на відновлення України.

 Росія посилила гібридні атаки проти європейських країн – Таллінн

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button