Світ

РФ намагається розхитати ситуацію на Балканах – Столтенберг

РФ намагається розхитати ситуацію на Балканах - Столтенберг

Фото: nato.int

Столтенберг відвідав Боснію та Герцеговину

Генсек НАТО заявив про шкідливе іноземне втручання, у тому числі з боку Росії, яке загрожує підірвати стабільність та ускладнити реформи в регіоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія намагається підривними діями, спрямованими на розпалювання сепаратистських настроїв, розхитати та дестабілізувати ситуацію у країнах Балканського півострова. Про це у понеділок, 20 листопада повідомила пресслужба Північноатлантичного альянсу.

Зазначається, що генсек Альянсу розпочав свій чотириденний візит на Західні Балкани (19-22 листопада) з відвідин Боснії та Герцеговини.

“Ваша безпека важлива для регіону Західних Балкан та для Європи”, – заявив він на спільній прес-конференції з головою Ради міністрів Боснії та Герцеговини Бор’яною Крішто.

Також Столтенберг зазначив, що союзники “рішуче підтримують” суверенітет та територіальну цілісність цієї країни.

Генсек НАТО також “висловив стурбованість щодо сепаратистської та розкольницької риторики, а також шкідливого іноземного втручання, у тому числі з боку Росії, яке загрожує підірвати стабільність та ускладнити реформи”.

Столтенберг закликав “всіх політичних лідерів зберігати єдність, будувати національні інститути та досягати примирення”.

Також він висловився про поглиблення політичної та практичної співпраці НАТО з Боснією та Герцеговиною, у тому числі через штаб-квартиру Альянсу в Сараєво.

Раніше про зацікавленість Росії у конфлікті на Балканах говорив також глава МЗС Північної Македонії.

Посол РФ “попередив” Боснію та Герцеговину щодо членства в НАТО

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button