Рекордна спека на планеті тримається третій день поспіль
Учені вважають, що температурні максимуми кілька днів поспіль є ознакою того, що зміна клімату досягає незвіданого масштабу.
Середня температура на Землі залишалася рекордно високою в середу, 5 липня, після двох днів, протягом яких на планеті було досягнуто неофіційних рекордів спеки. Про це повідомляє AP в четвер, 6 липня.
У середу середня глобальна температура становила 17,18 за Цельсієм, згідно з даними приладу Climate Reanalyzer Університету штату Мен у США, який використовує супутникові дані та комп’ютерне моделювання для вимірювання температури. Це відповідало рекорду, встановленому у вівторок – на рівні 17,18 градуса за Цельсієм та сталося після того, як у понеділок було встановлено попередній рекорд на рівні 17,01 градуса за Цельсієм.
Щоденні максимуми є ознакою того, що зміна клімату досягає незвіданого масштабу, зазначає ЗМІ. Учені раніше попереджали, що 2023 рік може стати рекордно спекотливим, оскільки кліматичні зміни, викликані діяльністю людини, здебільшого спричинені спалюванням викопного палива, наприклад вугілля, природного газу та нафти, надто нагріли атмосферу.
За даними Climate Reanalyzer, однією з найбільших причин цього тижня є надзвичайно м’яка зима в Антарктиці. Деякі частини континенту та прилеглий океан були на 10-20 градусів за Цельсієм теплішими, ніж середні показники 1979-2000 років.
«Температура над океаном та особливо навколо Антарктики цього тижня була незвичайною, тому що фронти вітру над Південним океаном сильні, штовхають тепле повітря глибше на південь», — пояснив Рагу Муртугудде, професор науки про атмосферу, океан та Землю в Університеті Меріленда.
Нагадаємо, 2022 року Європа пережила найспекотніше літо в історії, метеорологи у квітні 2023 року заявили, що катаклізм повториться вже цього року.
Червень став найжаркішим місяцем у світі за всю історію спостережень