Світ

Прем’єр Фінляндії не виключає часткове відкриття кордону з РФ

Прем єр Фінляндії не виключає часткове відкриття кордону з РФ

Фото: LEHTIKUVA / JUSSI NUKARI

Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо

Законопроєкт, що передбачає повернення прохачів притулку в Росію, буде подано на розгляд парламенту наступного тижня.

Фінський прем’єр-міністр Петтері Орпо заявив, що кордон Фінляндії з РФ можна буде спробувати частково відкрити, коли буде ухвалено “закон про видворення”. Про це він сказав в інтерв’ю Yle Radio Suomi.

За словами Орпо, згідно з розвідданими, Росія не змінила свою політику і ситуація на кордоні залишається незмінною. Незважаючи на те, що з приходом весни на кордоні не було помічено зростання незаконних перетинів, у Росії біля кордонів Фінляндії тисячі людей все ще чекають можливості перетнути фінський кордон.

“Є всі підстави вважати, що якщо ми відкриємо прикордонний пункт, люди майже напевно прибудуть туди”, – зазначив прем’єр Фінляндії

Законопроєкт, що передбачає повернення прохачів притулку в Росію, буде подано на розгляд парламенту наступного тижня.

“Коли закон буде ухвалено, ми постараємося обережно відкрити кордон. Коли він буде в нашому арсеналі, то обмірковуючи й обговорюючи, можна було б спробувати відкрити рух через кордон”, – заявив Орпо.

Він додав, що у Фінляндії є бажання нормалізувати ситуацію, але все залежить від Росії.

“Ми могли б спробувати почати з одного прикордонного пункту. І якщо по обидва боки кордону буде налагоджена співпраця, це дасть можливість відкрити й інші”, – сказав фінський прем’єр-міністр.

Нагадаємо, уряд Фінляндії ухвалив рішення про продовження терміну закриття кордону з Росією ще на два місяці – до 14 квітня.

Пізніше уряд Фінляндії вирішив, що сухопутні прикордонні переходи між Фінляндією та Росією не будуть відкриті 14 квітня, коли закінчується поточне закриття. Кордон буде закритим доти, доки не буде ухвалене інше рішення.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button