Світ

Позиція Угорщини загрожує питанню вступу України в ЄС – Euractiv

Позиція Угорщини загрожує питанню вступу України в ЄС - Euractiv

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

В Євросоюзі гадають, що переговори перенесуть на березень 2024 року, але побоюються, що вмовити Будапешт буде важко.

Нинішня позиція Угорщини загрожує відкладенням початку переговорів про вступ України в Європейський союз відкласти до березня 2024 року. Про це повідомляє Euractiv в понеділок, 11 грудня.

На саміті лідерів ЄС 14-15 грудня будуть обговорюватися кілька питань, що стосуються України. Перше з них – початок переговорів про вступ до ЄС та надання 50 млрд євро економічної підтримки і виділення ще 20 млрд євро на армію України. На порядку денномутакож новий пакет санкцій проти Росії.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже заявив, що блокуватиме питання України і вимагає від ЄС “стратегічну дискусію” щодо підтримки Києва.

Європейські дипломати вважають, що заявки Грузії, Боснії та Герцеговини про їхнє приєднання до ЄС Орбан підтримав, але вони проваляться, якщо Угорщина накладе вето на Україну.

Високопоставлені дипломати ЄС заявили, що в разі блокування Угорщиною питань підтримки України початок переговорів щодо вступу можуть перенести на березень.

“Ті, хто чекає, що Орбан поступиться, описали можливий компроміс, перенісши початок переговорів з Україною на березень за остаточних умов. Інші хвилюються, що цього разу угорського лідера не вдасться переконати”, – резюмує видання.

Нагадаємо, лідер Громадянської коаліції Польщі Дональд Туск заявив, що угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном “відверто перейшов на російські позиції”.

Зеленський повідомив, про що говорив з Орбаном

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button