Світ

Палата громад Канади схвалила оновлену угоду про вільну торгівлю з Україною

Палата громад Канади схвалила оновлену угоду про вільну торгівлю з Україною

Фото: pixabay.com (ілюстративне фото)

Палата громад Канади ухвалила закон про внесення змін до угоди про вільну торгівлю з Україною

Законопроєкт, спрямований на реалізацію модернізованої канадсько-української угоди про вільну торгівлю, ухвалено 214 голосами, проти голосували 116 депутатів.

Палата громад Канади ухвалила закон про зміни до угоди про вільну торгівлю з Україною. Про це сьогодні, 7 лютого, повідомило видання Global News.

Йдеться про угоду, яку президент України Володимир Зеленський підписав торік під час візиту до Оттави.

Повідомляється, що законопроєкт, спрямований на реалізацію модернізованої канадсько-української угоди про вільну торгівлю, ухвалено 214 голосами, проти голосували 116 депутатів. Тепер документ має пройти другий раунд розгляду в сенаті Канади.

Зазначається, що урядовий законопроєкт пройшов без підтримки консерваторів, незважаючи на неодноразові заклики українських груп до торі змінити свою позицію. Торі попри заяви щодо підтримки України виступають проти законопроєкту, оскільки в оновленій угоді йдеться, що обидві країни прагнуть просувати ціноутворення на вуглець.

В Україні вже діє ціна на викиди вуглекислого газу, і канадські чиновники заявили, що це формулювання не має обов’язкової сили.

Міністр торгівлі Канади Мері Нг каже, що угода дасть змогу канадським підприємствам зрештою допомогти Україні в економічній реконструкції та післявоєнному відновленні.

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі прибула до Києва й анонсувала започаткування коаліції для повернення українських дітей.

Раніше стало відомо, що Канада передала Україні проєкт безпекової угоди. В Оттаві вважають, що це мають бути саме запевнення, а не гарантії, але проблеми у цьому не бачать.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button