Світ

Новий іранський Shahed-238 складніше виявляти – Повітряні сили ЗСУ

Новий іранський Shahed-238 складніше виявляти - Повітряні сили ЗСУ

Фото: Скриншот

Новий іранський реактивний ударний безпілотник Shahed-238

Новий “Шахед” має реактивний двигун, різне радіолокаційне наведення, а також кольорове забарвлення, яке дозволяє йому бути менш помітним візуально в небі.


В Ірані представили нову модифікацію ударного безпілотника Shahed. Презентація відбулася в університеті аерокосмічних наук та технологій Ашура, повідомляє Мілітарний.

 

Під час візиту верховного лідера Ірану аятоли Хаменеї до університету у Тегерані йому були показані останні досягнення аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції.

 

На виставці була представлена реактивна модифікація Shahed-136, що отримала назву Shahed-238 у трьох версіях з різними системами наведення.

 

Окрім класичного варіанту з автономною системою наведення по інерціальній системі та сигналам GPS, також представили модифікації з інфрачервоною/оптичною та, ймовірно, радіолокаційною системами наведення.

 

Версія з інфрачервоною/оптичною системою наведення може застосовуватись для ураження теплоконтрастних цілей, зокрема, важливої військової техніки в тилу противника.

 

Фюзеляжі усіх трьох новинок мають нехарактерний для іранських безпілотників чорний колір, що може бути пов’язано із застосуванням радіопоглинаючих матеріалів.

 

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону заявив, що модифікований іранський ударний безпілотник Shahed-238 є складнішою для виявлення ціллю через низку своїх особливостей.
 

Новий “Шахед” має реактивний двигун, різне радіолокаційне наведення, а також кольорове забарвлення, яке дозволяє йому бути менш помітним візуально в небі.

 

“Цей “Шахед” дуже реактивний, він забарвлений у чорний матовий колір, що ще може ускладнити роботу візуального виявлення”, – сказав Ігнат.

 

Спікер додав, що поки що немає інформації щодо отримання Росією цих оновлених БПЛА від Ірану, але “досвід такий у цих держав є”.

 

Ігнат зазначив, що росіяни постійно змінюють тактику застосування ударних безпілотників під час своїх повітряних атак територією України. Зокрема, якщо раніше росіяни запускали “Шахеди” частіше у денний час, то пізніше почали це робити саме у темний час доби, сподіваючись, що це ускладнить для ЗСУ візуальне виявлення дронів.

Раніше повідомлялося, що  Росія, судячи з усього, зроблять ставку на “Шахеди” під час опалювального сезону. Ворог вже побив всі рекорди по випущених дронах, але зупинятись не збирається.

Як, коли та навіщо Україна має стати “фабрикою дронів”

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

Модифікований іранський ударний безпілотник Shahed-238, нещодавно представлений у Тегерані, є складнішою для виявлення ціллю через низку своїх особливостей.

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button