Нові обставини: у ЄС переглянуть заборону на українське зерно
Фото: Українська зернова асоціація
Низка європейських країн виступає проти імпорту українського зерна
Європейський союз у травні вжив заходів для захисту місцевих фермерів від зниження цін через дешевше зерно, вироблене в Україні.
Комісар ЄС із сільського господарства Януш Войцеховський зазначив, що блоку необхідно враховувати “нові обставини” при розгляді питання про продовження заборони імпорту українського зерна до ЄС зважаючи на вихід РФ із Чорноморської зернової угоди. Про це у вівторок, 25 липня, повідомляє CNN.
Зазначимо, п’ять держав-членів Європейського Союзу, які межують з Україною, звернулися до Ради Євросоюзу із проханням про продовження тимчасової заборони на ввезення української зернової продукції.
Йдеться про Польщу, Угорщину, Словаччину, Болгарію та Румунію. Обмеження просять продовжити на пшеницю, кукурудзу, ріпак та олію.
“Керівництво цих держав просить продовжити заборону на імпорт чотирьох видів зерна з України після запланованого терміну дії 15 вересня”, – проінформували в Раді ЄС.
Заборону просять продовжити до кінця 2023 року.
Як відомо, з 2 травня ЄС запровадив заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України Польщі, Болгарії, Угорщини, Словаччини та Румунії, а 5 червня продовжив їх до 15 вересня.
Представники зазначеної п’ятірки країн вже неодноразово заявляли про необхідність продовження цього терміну і після 15 вересня, а також про можливе розширення обмежуваних товарів.
Україна, наполягає, що 15 вересня – це остаточна дата, після якої заборону не має бути продовжено, інакше Київ буде змушений розглянути дзеркальні заходи.