Світ

НАТО розширить штаб-квартиру в Брюсселі, щоб виділити місце Фінляндії – ЗМІ

НАТО розширить штаб-квартиру в Брюсселі, щоб виділити місце Фінляндії - ЗМІ

Прапори країн-членів НАТО біля будівлі штаб-квартири в Брюсселі

Будівля альянсу в Брюсселі, відкрита у 2018 році, стає занадто малою для розміщення делегацій нових членів.

НАТО розглядає можливість будівництва додаткової будівлі та реорганізації поточних офісних приміщень, щоб знайти місце для делегації Фінляндії та будь-яких інших майбутніх членів. Про це 5 червня повідомило видання EURACTIV.

Зазначається, що будівля альянсу в Брюсселі, відкрита у 2018 році, стає занадто малою для розміщення нових представництв.

Зараз делегації Фінляндії, Швеції та інших країн-партнерів розміщені в колишній штаб-квартирі НАТО на бульварі Леопольда III.

Оскільки дипломати та офіційні особи НАТО бачили розширення альянсу у віддаленому майбутньому, загальна ідея полягала в тому, щоб, коли прийде час, побудувати додаткове крило у новій штаб-квартирі.

Однак Фінляндія вже приєдналася до блоку, Швеція має намір стати членом до літа, крім того, не відкидається потенційний вступ України та Грузії.

За даними EURACTIV, офіційні особи альянсу намагалися знайти рішення, щоб Гельсінкі та його майбутня місія з 50 осіб інтегрувалася в будівлю штаб-квартири та залишила територію партнерів.

“Одним із рішень, яке розглянула адміністрація НАТО, є будівництво додаткової будівлі в кампусі військового альянсу, де могли б розміститися міжнародні співробітники та агентства”, – розповіли двоє дипломатів НАТО.

Але зведення додаткового крила буде лише планом Б, додали співрозмовники видання. За їх словами, це “надто дорого”, зважаючи на 1,1 мільярда євро, витрачених на нову штаб-квартиру.

Відповідаючи на запитання про плани розширення речниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що НАТО переглядає поточний розподіл офісних приміщень для розміщення зростаючого альянсу.

“Це може призвести до будівництва додаткових об’єктів”, – підкреслила вона.

Нагадаємо, 4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно вступила у НАТО і стала 31-м членом альянсу.

31 член НАТО: Фінляндія відмовилась від фінляндизації

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button