Світ

На росіян чекає важка зима – ЗМІ

На росіян чекає важка зима - ЗМІ

Фото: ТАСС

Заміни потребує значна частина тепломереж РФ

Третина російських тепломереж гостро потребує заміни, проте грошей на це у РФ немає. До того ж комунальникам обмежують тарифи.

У Росії близько третини тепломереж давно вичерпали свій експлуатаційний ресурс і гостро потребують заміни. Про це у понеділок, 11 листопада, пише видання Верстка із посиланням на опитаних експертів.

Зазначається, що комунікації країні дісталися у спадок ще від СРСР, а на те, щоб оновити їх за один сезон, немає фінансових ресурсів

За даними Росстату, загальна довжина тепломереж у країні становить 167,7 тисячі кілометрів. При цьому довжина ділянок, які потребують заміни, у 2023 році досягла 51,4 тисяч кілометрів – це 30,7% усіх тепломереж, а 23% труб (або 39 тисяч кілометрів) зношені настільки, що потрапляють у категорію старих.

Найгірша ситуація склалася в анексованому Севастополі, де заміни потребують 92,2% мереж. Рівень зносу 50% труб зафіксовано у Липецькій, Вологодській, Волгоградській, Свердловській та Томській областях, а також у Північній Осетії, Адигеї, Кабардино-Балкарії та Калмикії.

За словами експертів, кошти, закладені у тарифи на теплопостачання, йдуть на покриття поточних ремонтів, оплату праці співробітників та компенсацію тепловтрат, а на капітальні роботи грошей не вистачає. До того ж, Федеральна антимонопольна служба обмежує зростання тарифів, що робить галузь невигідною для приватних інвесторів.

З 1 липня 2024 року тарифи на ЖКГ проіндексували на 9,8%, але, як запевняють фахівці, цих коштів для капітальної модернізації недостатньо. За їх підрахунками, на оновлення тепломереж потрібно трильйони рублів.

Нагадаємо, минулої зими пів Росії накрила хвиля комунальних аварій. Сотні тисяч росіян залишалися без тепла, води, електрики та газу.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × two =

Back to top button